كمبود شیرخشك‌های رژیمی حیات شیرخواران را به خطر می‌اندازد

۱۳۹۰/۰۲/۰۹ - ۱۳:۴۲ - کد خبر: 27083
سلامت نیوز :  استاد دانشگاه علوم‌پزشكی شهید بهشتی گفت: كمبود و عدم دسترسی آسان به شیرخشك‌های رژیمی و ضد حساسیت، حیات شیرخوارانی كه از این نوع شیر تغذیه می‌شوند را به خطر انداخته و اثرات شدیدی را بر سلامتی آنها می‌گذارد.

محمدحسین سلطانزاده در گفت‌وگو بافارس  اظهار داشت: اگر به هر دلیلی نوزاد نتواند از شیر مادر تغذیه كند و به بیماری رفلاكس مبتلا باشد، باید از شیر خشك ضد حساسیت تغذیه شود. 

وی با بیان اینكه رفلاكس یكی از بیماری‌های شایع در نوزادان است، گفت: آنتی رفلاكس تا 4 ماهگی همراه نوزاد است البته در بعضی از موارد تا 2 سالگی به طول انجامد؛ در این بیماری دریچه معده كودك شل شده و قادر نیست شیر را نگه دارد؛ از این رو شیر را بر می‌گرداند كه در این وضعیت شیر یا مواد غذایی به مری بر‌می گردد و همین مسئله موجب سوختگی مری در طفل می‌شود.

استاد دانشگاه علوم‌پزشكی شهید بهشتی ادامه داد: كودكی كه از شیر مادر تغذیه نمی‌شود و شیرخشك استفاده می‌كند اگر به پروتئین شیر گاو كه در شیر خشك وجود دارد حساسیت نشان دهد باید از شیرخشك‌های ضد حساسیت تغذیه شود.

سلطانزاده افزود: كودكان كه بیماری‌های متابولیك نظیر "پی‌كی‌‌یو " دارند باید از شیرخشك‌های مخصوص استفاده كنند البته تعداد كودكانی كه نیاز به شیر‌خشك‌های رژیمی و ضد حساسیت دارند كم‌ است اما كمبود و عدم دسترسی آسان به شیرخشك‌های رژیمی و ضد حساسیت حیات آنها را به خطر انداخته و اثرات شدیدی بر سلامتی آنها می‌گذارد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.82904s, 18q