پیامک قطع یارانه کلاهبرداری است

۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۱:۵۲ - کد خبر: 271285
پیامک قطع یارانه کلاهبرداری است

سلامت نیوز: رئیس پلیس فتا استان اصفهان به شهروندان هشدار داد پیامک ارسال شده به تلفن همراه شهروندان مبنی بر قطع یارانه و دریافت اطلاعات کارت بانکی جهت برقراری مجدد ،جعلی بوده و کلاهبرداری است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، سید مصطفی مرتضوی اظهار داشت: کلاهبرداران با ارسال پیامک جعلی به شهروندان به بهانه اینکه یارانه آن‌ها قطع خواهد شد، اطلاعات و رمز حساب را دریافت و از این طریق اقدام به سرقت موجودی بانک شهروندان می کنند.

رئیس پلیس فتا استان اصفهان افزود: این پیامک‌ها هیچ ارتباطی با سازمان های مربوطه ندارد و مجرمان سایبری از این طریق اطلاعات شخصی و بانکی افراد اعم از رمز دوم، شماره کارت و CVV۲ را به سرقت می برند.

وی ادامه داد: متاسفانه برخی از شهروندان در هنگام ثبت نام به نشانی سایت توجه نکرده و با جستجو از طریق موتورهای جستجو و یا رفتن به لینک‌هایی که در دیگر سایت‌ها ارائه شده در دام سودجویان سایبری گرفتار می‌شوند.

مرتضوی خاطرنشان کرد: شهروندان دقت داشته باشند صرفاً به سامانه‌های اعلام شده مراجعه و از رفتن به سایر سایت‌ها و دانلود اپلیکیشن‌های مختلف جداً خودداری نمایند چرا که ثبت کردن اطلاعات در سایت‌های متفرقه می‌تواند زمینه برداشت غیر مجاز از حساب را فراهم آورد، همچنین در صورت ورود به سایت جعلی yaranesms.com هرچه سریع‌تر برای تغییر رمز های اول و دوم کارت اقدام کنند.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.51917s, 18q