ترفند جدید باند کلاهبرداری برای سرقت تلفن‌همراه

۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۱۱:۲۷ - کد خبر: 271452
ترفند جدید باند کلاهبرداری برای سرقت تلفن‌همراه

سلامت نیوز:رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری مردی و زنی که کلاهبردار حرفه‌ای بودند، خبر داد. به گزارش باشگاه خبرنگاران، در تاریخ 9 اردیبهشت 98 یک فقره پرونده با موضوع دستگیری مظنون گوشی‌قاپ به همراه موتورسیکلت سرقتی از طریق کلانتری158 کیانشهر به همراه دو نفر متهم به هویت‌های نوید و سعید (33 ساله) برای رسیدگی به پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ واصل شد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از آفتاب یزد ،در تحقیقات مقدماتی از نوید و سعید، دستگیرشدگان منکر بزه انتسابی شدند اما اقدامات ویژه کارآگاهان و بهره‌گیری از بانک اطلاعات مجرمان نشان داد هر دو دارای سوابق متعدد در زمینه کلاهبرداری هستند لذا با هماهنگی مقام قضایی مخفیگاه متهمان بررسی شد که در نتیجه این اقدام، یک دستگاه گوشی تلفن‌همراه، 9 جفت کفش، دو قبضه سلاح تفنگ بادی، سه قبضه تفنگ بادی کمری و یک دستگاه کوادکوپتر کشف و به پایگاه ششم انتقال یافت.

در ادامه تحقیقات، هر دو متهم صراحتاً به کلاهبرداری به شیوه خرید کالا از سایت‌های فروش اینترنتی اعتراف کردند و در تشریح شگرد خود در استفاده از این سایت‌ها اظهار داشتند:

با بررسی کالاهای با ارزش در سایت‌های فروش و انتخاب کالای مورد نظر با پیشنهاد قیمت مناسب با فروشندگان تماس گرفته و برای اعتماد بیشتر فروشندگان با همکاری خانمی به نام سمیرا (30ساله) آنها را به مکانی خلوت می‌کشانیدم یا در ساعات پایانی شب با نرم‌افزارهای موبایل بانک اقدام به تراکنش به صورت ناموفق کرده و فروشنده نیز ناگزیر کالا را به ما تحویل می‌داد.

با معرفی سمیرا توسط متهمان به عنوان همدست، مخفیگاه سمیرا شناسایی شد و وی در همان لحظات نخست دستگیری به همدستی با نوید و سعید اعتراف کرد. با انجام اقدامات پلیسی کارآگاهان موفق به شناسایی 20 مالباخته شدند که به این شیوه از آنها کلاهبرداری شده است.

یکی از مالباختگان در تحقیقات صورت گرفته گفت: قصد فروش یک دستگاه تلفن‌همراه را از طریق انتشار آگهی در اینترنت داشتم، در همان روز نخست نشر آگهی، یک مرد و یک خانم جوان با ظاهر متشخص و آراسته پس از هماهنگی تلفنی، در ساعات پایانی شب به در منزل اینجانب مراجعه کرده و با پیشنهاد قیمت مناسب برای خرید گوشی اظهار کردند که وجه مورد نظر به میزان چهار میلیون و 500 هزار تومان را از طریق نرم‌افزار موبایل بانک پرداخت خواهد کرد.

وی افزود: متعاقباً با اخذ شماره کارت عابربانک من و نمایش رسید انتقال وجه جعلی، در صفحه نمایشگر تلفن‌همراه به نحوی وانمود کردند که وجه مذکور به حساب بنده واریز شده است که در پی عدم وصول پیامک واریز وجه برای من، این شخص مدعی شد که به علت تعطیلی بانک‌ها و ساعات پایانی شب بعضاً انتقال وجه تا دو ساعت زمان می‌برد. وی ادامه داد:

در ادامه همین مانور متقلبانه این شخص با اپراتور بانک تماس گرفت که مرد جوانی به عنوان اپراتور بانک ضمن تایید کسر وجه از حساب این شخص اظهار کرد که به علت قطعی سیستم‌ها ممکن است واریز وجه به حساب مقصد حداکثر با دو ساعت تاخیر انجام شود، نهایتاً با توجه به ظاهر موجه‌شان به آنها اعتماد کرده و گوشی تلفن‌همراهم را در اختیار وی قرار دادم که با توجه به عدم وایز پول در زمان مقرر، در اول وقت اداری به بانک مراجعه کرده و متوجه شدم افراد یاد شده کلاهبردار بوده‌اند.

سرهنگ بهزاد اختیاری؛ رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهمان به کلاهبرداری بیش از 100میلیون تومان به این شیوه از شهروندان، به منظور کشف دیگر جرایم ارتکابی، متهمان با صدور قرار قانونی توسط مقام قضایی در اختیار کارآگاهان پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارند و تحقیقات برای شناسایی سایر جرایم متهمان و همچنین سایر شکات و مالباختگان احتمالی کماکان در دستور کار تیم مبارزه با جعل و کلاهبرداری پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.99369s, 18q