عوامل ارثی مهمترین علت بروز فشار چشم هستند

۱۳۹۰/۰۲/۱۰ - ۱۶:۵۸ - کد خبر: 27182
سلامت نیوز :فشار چشم نوعی بیماری چشمی است كه بینایی را به شدت دچار اختلال می كند و مهمترین عامل بروز این بیماری عوامل ارثی هستند.
دكتر هرمز شمس متخصص چشم در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: یكی از بیماری های شایع چشمی فشار چشم، گلوكومای چشمی است كه در صورت درمان نشدن تبدیل به آب سیاه می شود.

شمس اظهار داشت: از دیگر عوامل بروز این بیماری عوامل محیطی است كه موجب بسته شدن زوایه چشم می شوند و در نهایت مانع از خروج زجاجیه از چشم می گردند.

وی با بیان اینكه آب مروارید پیش رفته، خون ریزی های حاد در بیماران دیابتی، ضربه به چشم و فشار خون از جمله عوامل بروز این بیماری هستند خاطر نشان كرد: فشار چشم بیماری است كه به سختی تشخیص داده می شود و این موضوع روند درمان بیماری را با كندی روبرو می كند.

شمس افزود: برای درمان این بیماری در مراحل ابتدایی از قطره های چشمی استفاده می كنند اما در مراحل پیش رفته جراحی و عمل لیزر نیز اجتناب ناپذیر است.

وی گفت: اگر فشار چشم به اعصاب چشمی آسیب وارد نماید امید چندانی به درمان نمی توان داشت.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
جواد حسینی
باسلام ازسال1387 مبتلا به فشارچشم شدم ودراولین بار فشار54 راتحمل نمودم وبا مراجعه به چندین متخصص نوع بیماریا را gccاعلام نمودن وبعد از4سال متوجه شدم یکی از عوامل وقوع حمله بالارفتن چربی خودن وسیگاربا نیکوتین وقطران بالاست حال اگر از دیگر عوامل افزایش فشار اطلاعاتی دارید ویا راههای درمان وپیشگیری اطلاع رسانی فرمائید. باتشکروسپاس
0.55788s, 19q