حادثه رها شدن بیماران در بیابان توطئه بر علیه بیمارستان امام بود

۱۳۹۰/۰۲/۱۲ - ۱۰:۲۵ - کد خبر: 27254
حادثه رها شدن بیماران در بیابان توطئه بر علیه بیمارستان امام بود
سلامت نیوز : دكتر مرضیه وحید دستجردی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت درباره آخرین پی‌گیرِ‌ِ‌ی‌ها در مورد دو بیمار رها شده در بیابان‌ها گفت: بر اساس بررسی‌هایی كه ما كردیم، یك بیمار در 20 فروردین در بیمارستان امام خمینی بستری شده بود و در 23 فروردین درمان او تكمیل و دستور ترخیص او صادر می‌شود و با توجه به وضعیتی كه داشته است، هزینه درمان رایگان می‌شود، اما این بیمار با دستور مدیر شب اورژانس و به كمك چند نفر با وجود این‌كه آدرس منزل در پرونده‌اش وجود داشته، سوار بر یك وانت به همراه بیمار دیگری كه معلوم نیست از كجا آمده است، به یكی از بیابان‌های اطراف تهران منتقل می‌شود.

به گزارش ایسنا، وی افزود: این در حالی است كه لباس بیمارستان به تن هر دو نفر پوشانده بودند و در كنار آنها برگه رادیولوژی و نسخه بیمار كه مهر بیمارستان امام خمینی را داشت نیز گذاشته بودند و جالب است كه همزمان افرادی پیدا می‌شوند كه از اینها عكس و فیلم تهیه می‌كنند. به نظر می‌رسد نیتی پشت این قضیه است و دستانی وجود دارد كه این كارها را انجام دادند ، باید بررسی شود. اینجانب دستور داده‌ام كه حراست وزارتخانه بررسی‌های لازم در این زمینه را انجام دهد.

وی افزود: 6 نفر از افرادی كه این عمل را مرتكب شده‌اند، شناسایی شده‌اند و به نظر می‌رسد كه هدف این بوده است كه آبرو و حیثیت بیمارستان امام خمینی را مخدوش كنند. من در این زمینه از رییس كل دادگستری استان تهران و وزیر اطلاعات درخواست كردم كه در این زمینه تحقیق كنند.

وزیر بهداشت گفت: وقتی این‌ها در بیابان رها می‌شوند، به بیمارستان فیروزآبادی منتقل می‌شوند و طبق پرونده پزشكی كه وجود دارد با توجه به درمانی كه روی آن بیماری كه گفتم انجام شده بود، این فرد همان شب از بیمارستان ترخیص می‌شود و فرد دوم كه معلوم نیست چگونه وارد ماجرا شده است، بیمار مغزی تشخیص داده شده كه توانایی پاسخگویی ندارد و او را به بهزیستی منتقل می‌كنند.

دستجردی در ادامه با تاكید بر پیگیری این مساله گفت: ما خودمان به عنوان شاكی و مدعی، این پرونده پیگیری می‌كنیم. بیمارستان امام خمینی بیمارستانی است كه در آن بیماران عفونی ایدز كه بیماران پرخطری هستند و هیچ كس نمی‌تواند به آنها نزدیك شود، مورد درمان قرار می‌گیرند. زخم‌های باز این افراد كه بسیار خطرناك است، در این بیمارستان توسط پرستاران و پزشكان فداكار و وظیفه‌شناس با وجود خطرات فراوان درمان می‌شوند. این بیمارستان ملجا و مامن چنین بیمارانی است و زمانی نیست كه ما به این بیمارستان برویم و شاهد چنین بیمارانی نباشیم. بنابراین به هیچ وجه این بیمارستان بیماران خود را به خاطر هزینه درمان به این شكل در بیابان‌ها رها نمی‌كند. چنین رفتاری مانند انجام قتل است. ما حتی دشمنان خود را هم درمان می‌كنیم. حال چطور چنین اتفاقی باید بیفتد. به نظر من باید انگیزه‌های این افراد شناسایی شود.

وزیر بهداشت گفت:‌ حتی كارتن‌خواب‌ها كه فاقد پول، مسكن و بیمه هستند در بیمارستان‌های ما مورد درمان قرار می‌گیرند و هزینه‌های آنها رایگان می‌شود. البته ما باید فكری برای بعد از ترخیص بیماران بكنیم تا این افراد دوباره در محیط‌هایی قرار نگیرند كه بیمار شوند.

وزیر بهداشت در انتهای این مصاحبه درباره جلسه امروز هیات دولت گفت: جلسه خوبی بود و بر اساس انتظاری كه می‌رفت، رییس جمهور در این جلسه حاضر شد و با حضور ایشان وزرایی كه به وسیله خود ایشان در مسئولیت‌ها قرار گرفته‌اند، با دلگرمی بیشتری به كارشان ادامه خواهند داد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.0473s, 18q