كنگره بین‌المللی انجمن اورولوژی ایران، فردا در تهران آغاز به كار می‌كند

۱۳۹۰/۰۲/۱۲ - ۱۰:۵۵ - کد خبر: 27267
چهاردهمین كنگره بین‌المللی انجمن اورولوژی ایران با مشاركت انجمن‌های اورولوژی اروپا، آسیا و كشورهای عرب 13 از روز سه‌شنبه 13 اردیبهشت ماه در پژوهشگاه نیروی تهران آغاز به كار می‌كند.

به گزارش ایسنا، دكتر محمدعلی زرگر رییس این كنگره با اعلام خبر فوق افزود: هدف از برگزاری این كنگره بروز رساندن دانش متخصصان و پزشكان نسبت به آخرین دستاوردهای بخش‌های تحقیقاتی مجامع علمی ایران در رشته‌های مرتبط به منظور معرفی در عرصه خارج از ایران و نیز بهره‌مندی از جدیدترین دستاوردهای پزشكی در سطح بین‌المللی است.

وی افزود: كنگره امسال با محوریت اورولوژی زنان و كودكان برپا می‌شود و در حوزه بیمار‌یهای زنان، مباحثی همچون بی‌اختیاری ادرار، جراحی‌های لگن و ... و در حوزه اورولوژی كودكان، ناهنجاری‌های مادرزادی و پره نتال (بیماریهای دوران جنینی ) مطرح خواهد شد.

به گفته دكتر زرگر در چهاردهمین كنگره انجمن اورولوژی ایران، مباحث پیوند كلیه، تروماها (صدمات) دستگاه ادراری، آندرولوژی (ناباروری مردان، عقیمی، اختلالات جنسی و ...) و جراحی ترمیمی ارایه خواهد شد.

وی با اشاره به اینكه تومورهای مثانه، كلیه و پروستات، جزء شایع‌ترین تومورهای دستگاههای اداری و كلیه به شمار می‌رود، خاطرنشان ساخت: در این میان سرطان مثانه در ایران به دلیل استفاده از سیگار و تریاك از شیوع بالاتری برخوردار است كه یكی از مباحث كنگره امسال به این موضوع اختصاص دارد.

دكتر زرگر ادامه داد: با توجه به اهمیت رشته پرستاری در اورولوژی و لزوم تعامل پرستاری با رشته اورولوژی، همزمان با برپایی این كنگره، پنجمین كنگره پرستاری اورولوژی ایران نیز 14 و 15 اردیبهشت ماه برپا می‌شود.

وی همچنین از برپایی نمایشگاه تجهیزات ولوازم پزشكی در كنار این كنگره خبر داد كه به ارایه آخرین فناوری‌های رشته اورولوژی خواهد پرداخت.

در چهاردهمین كنگره بین‌المللی اورولوژی ایران، پزشكان اورولوژیست، نفرولوژیست، جراحان عمومی، زنان، متخصصان اطفال، ژنتیك، رادیولوژیست، ترمیمی، آزمایشگاهی، عفونی، پاتولوژی، غدد داخلی و روانپزشكی و نیز ایمونولوژیست‌ها و امپریولوژیست‌ها حضور خواهند یافت. این كنگره تا روز جمعه 16 اردیبهشت ماه به كار خود ادامه می‌دهد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.77386s, 18q