تریاک و هروئین گران شد، شیشه ارزان

۱۳۹۸/۰۳/۲۰ - ۱۷:۰۶ - کد خبر: 272813
تریاک و هروئین گران شد، شیشه ارزان

سلامت نیوز:دبیر شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر استان تهران درباره افزایش قیمت مواد مخدر گفت: مواد مخدر مانند سایر بخش‌ها شاهد افزایش قیمت بوده که این افزایش در حوزه تریاک و هروئین دیده می‌شود، اما در شیشه شاهد کاهش ۴۹درصدی بودیم که علت آن نیز افزایش تعداد لابراتوارها در کشور همسایه شرقی بوده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه آرمان ،اسدی در پایان دومین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران در جمع خبرنگاران در تشریح وضعیت استان تهران در حوزه مقابله با قاچاق مواد مخدر گفت: وضعیت مقابله‌ای استان تهران برابر روال گذشته در قالب گزارشی در این جلسه به اعضا ارائه شد.

در مقایسه دوماهه نخست سال گذشته با دوماهه نخست امسال در حوزه کشفیات با اقدامات خوب و مؤثر ناجا شاهد رشد ۱۷درصدی بودیم، به شکلی که ۹تن و ۱۹۵کیلوگرم میزان کشفیات بوده و ۱۰درصد نیز شاهد افزایش دستگیری‌ها یعنی به تعداد ۲۴هزار و ۱۲۹نفر بودیم.

وی افزود: در حوزه مقابله با لابراتوارها اقدامات بسیار خوبی انجام شده، اما به دلیل رشد لابراتوارها در یکی از کشورهای همسایه شرقی که ورود محموله ۸۵۰کیلوگرمی شیشه را به کشور شاهد بودیم که خوشبختانه این محموله کشف و ضبط شد، مقابله بسیار خوبی در این حوزه انجام شده است.

وی ادامه داد: در سال گذشته برای نگهداری معتادان متجاهر ظرفیت ۸۰۰۰نفری داشتیم، اما با اقدامات مشترک مؤثر ظرفیت استان به ۱۴هزار و ۵۰۰نفر رسید که در حال حاضر ۱۲هزار و ۵۰۰نفر جمع‌آوری شده و ۱۰۰۰نفر در دست اقدام است. همچنین ۱۷درصد انهدام باندهای قاچاق مواد مخدر در مقایسه دوماهه نخست سال گذشته و امسال، افزایش را نشان می‌دهد.

اسدی ادامه داد: در حوزه خودروهای توقیفی شاهد کاهش ۲۸درصدی و موتورسیکلت‌ها کاهش ۲۷درصدی را به همراه داشته که نشان می‌دهد پلیس به صورت هدفمند در مبارزه با قاچاق مواد مخدر اقدام می‌کند.

وی در خصوص افزایش قیمت مواد مخدر نیز گفت: مواد مخدر مانند سایر بخش‌ها شاهد افزایش قیمت بوده که این افزایش در حوزه تریاک و هروئین دیده می‌شود، اما در شیشه شاهد کاهش ۴۹درصدی بودیم که علت آن نیز افزایش تعداد لابراتوارها در کشور همسایه شرقی ما بوده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.49109s, 19q