پیشگیری از ۹۴ میلیون مورد مرگ زودرس با کاهش فشار خون و مصرف سدیم

۱۳۹۸/۰۳/۲۱ - ۱۱:۳۹ - کد خبر: 272918
پیشگیری از ۹۴ میلیون مورد مرگ زودرس با کاهش فشار خون و مصرف سدیم

سلامت نیوز:محققان دانشگاه هاروارد با تجزیه و تحلیل اطلاعات به دست آمده از تحقیقات مختلفی که توسط سازمان جهانی بهداشت انجام گرفته است، دریافتند کاهش فشار خون و مصرف سدیم، در کنار حذف چربی‌های ترانس از رژیم غذایی می‌تواند طول عمر ۹۴ میلیون انسان را در ۲۵ سال آینده افزایش دهد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، بر اساس تخمین محققان گسترش درمان فشار خون بالا در میان ۷۰ درصد از جمعیت کره زمین می‌تواند طول عمر حدود ۴۰ میلیون انسان را افزایش دهد. همچنین کاهش مصرف سدیم می‌تواند منجر به افزایش طول عمر ۴۰ میلیون انسان و حذف چربی‌های ترانس از رژیم غذایی می‌تواند مانع وقوع ۱۵ میلیون مورد مرگ زودرس در اثر ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی شود.


به گزارش پایگاه خبری مدیکال ساینس،به گفته محققان انجام این اقدامات در آسیای شرقی، اقیانوسیه و جنوب آسیا و مناطق پایین‌دست صحرا واقع در آفریقا بیشترین تاثیر را خواهد داشت.


در این تحقیقات به برنامه‌ای اشاره شده است که در کالیفرنیای شمالی به اجرا درآمده و با استفاده از سیستم‌های ردگیری اطلاعات مربوط به سلامتی موجب بهبود فشار خون اعضا بین سال‌های ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۳ میلادی شده است. به گفته محققان کشورهای فقیر و دارای درآمد متوسط نیز با استفاده از برنامه‌های مشابه توانسته‌اند فشار خون بالا را کنترل و درمان کنند.
گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Circulation منتشر شده است.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.38126s, 19q