اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری در دست اقدام است

۱۳۹۰/۰۲/۱۳ - ۱۵:۰۷ - کد خبر: 27334
سلامت نیوز :  وزیر بهداشت گفت: اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری در حال طی مراحل قانونی است.
مرضیه وحید دستجردی در پاسخ به این سوال كه "قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری در چه وضعیتی قرار دارد، اظهار داشت: برنامه‌ها كاملاً مشخص و اعداد وارقام نرخ تعرفه هم برای اجرایی شدن تعیین شده است و مقرر شده بوده، این تعرفه‌گذاری در یك برنامه 6 ماهه صورت گیرد.

وی افزود: در جلسه‌ای كه دو هفته پیش با حضور همكاران بخش درمان و پرستاری برگزار شد، تصمیم بر این شد كه این كار ظرف مدت یك ماه انجام شود تا گزارش خود را به شورای عالی بیمه خدمات درمانی ارائه دهیم.

وزیر بهداشت خاطر نشان كرد: با توجه به اینكه شورای عالی بیمه خدمات درمانی باید این موضوع را در مسائل بیمه‌ای لحاظ كند، نظر ما این است تا حدی كه توان مالی برای بیمه‌ها وجود دارد، كار تعرفه گذاری را آغاز كنیم و بعد در طول زمان و به تدریج، میزان تعرفه‌ها به واقعیت نزدیك شود.

دستجردی همچنین درباره وضعیت استخدام پرستاران جدید نیز گفت: افراد با گذراندن آزمون و اعلام نتایج در شرف طی مراحل جذب و گزینش هستند.

*اعتبار وزارت بهداشت برای تكمیل و تجهیز بیمارستان ها و اورژانس ها بسیار كم است

وی همچنین درباره اعتبارات تكمیل وتجهیز بیمارستان ها و اورژانس ها اظهار داشت: سال گذشته كل اعتباری كه برای تجهیزات پزشكی در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفت، 37 میلیارد تومان بود و از این مبلغ حدود 70 درصد تخصیص داده شد كه اعتبار بسیار كمی بود.

وزیر بهداشت خاطر نشان كرد: با توجه به اینكه تخت ها و بیمارستان‌های زیادی به بهره‌برداری رسیده، تجهیز هر یك از این بیمارستان‌ها نیازمند اعتبار است. برای مثال هزینه تجهیز یك بیمارستان 96 تختخوابی، چیزی حدود 4 تا 7 میلیارد تومان است كه بر اساس كاركرد و نوع فعالیت آن واحد بیمارستانی این اعتبار متفاوت است.

*لزوم اختصاص اعتبار550 میلیاردی برای تجهیز اورژانس ها و بیمارستان های جدید

دستجردی افزود: این امر نشان می‌دهد برای تجهیز واحدهای مختلف بیمارستانی این اعتبار بسیار كم است. برآورد این است كه برای تجهیز اورژانس‌های قدیمی و بیمارستان‌های جدید چیزی در حدود 500 تا 550 میلیارد تومان نیاز داریم تا این بخش‌ها را تكمیل كنیم.

*هر تخت ICU نیازمند 40 میلیون تومان اعتبار

وی در ادامه یكی از مهمترین بخش های تكمیل تجهیزات بیمارستانی را بخشICU بیمارستان ها عنوان كرد و گفت: در حال حاضر حدود هزار تخت ICU داریم كه اگر اعتبار و بودجه لازم در اختیار وزارت بهداشت قرار گیرد، تخت های ICU جدید اضافه می‌شود.

وزیر بهداشت تصریح كرد: هر تخت ICU همراه با تجهیزات آن نیازمند حدود 40 میلیون تومان اعتبار است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.42359s, 19q