فشار خون بالا بیشتر به شبكیه چشم آسیب وارد می‌كند

۱۳۹۰/۰۲/۱۴ - ۱۴:۱۹ - کد خبر: 27400
سلامت نیوز :  یك فوق‌‌تخصص شبكیه چشم گفت: فشار خون بالا، بیشتر به شبكیه چشم آسیب وارد می‌كند؛ اگر معاینه چشم در افرادی كه فشارخون بالا دارند، به طور مرتب انجام شود، از عوارضی كه این بیماری برای چشم به وجود می‌آورد، جلوگیری می‌شود.

مهدی بهنیا در گفت‌وگو با فارس  در خصوص تأثیر فشارخون بالا بر سلامت چشم اظهار داشت: انسداد شریان یا ورید مركزی شبكیه یكی از تأثیرات سوء فشار خون بالا بر چشم است و این مسئله باعث كاهش دید دائمی می‌شود.

وی گفت: بیشترین اثر سوء فشارخون بالا در شبكیه چشم رخ می‌دهد؛ با این وجود این بیماری دیگر ارگان‌های چشم را نیز درگیر می‌كند؛ اگر معاینه چشم در افرادی كه فشارخون بالا دارند، مرتب انجام شود از عوارضی كه این بیماری برای چشم به وجود می‌آورد، جلوگیری می‌شود.

این فوق تخصص شبكیه چشم به افزایش فشار خون در جوانان اشاره كرد و بیان داشت: این مسئله تغییراتی را در رنگدانه‌های مشیمیه و عروق چشم ایجاد می‌كند؛ فشارخون بیش از حد می‌تواند پاره شدن رگ‌های ظریف ملتحمه و خونریزی زیر ملتحمه چشم را به وجود آورد.

بهنیا درمان و كنترل بیماری فشارخون را مهمترین اقدام درمانی برای مبتلایان به عوارض چشمی ناشی از فشارخون دانست و خاطرنشان كرد: اگر درمان‌های دقیق و مناسبی صورت گیرد، می‌توان تغییراتی كه بر اثر این بیماری در شبكیه چشم به وجود آمده است را برطرف كرد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
نوید
سلام.خوب هستین؟من 23 ساله از تبریز هستم.مشکل سندرم آلپورت داشتم که پیوند کلیه شدم 3 ساله. و از نظر کلیوی موردی ندارم.این مشکلِ ما ارثس بود.پسر خاله من هم پیوند شدند . مشکلِ تاری ِ دید در ایشان هم وجود داشت اما فقط دکتر ها چند سال پیش تشخیص دادند که آب مرواریدِ نرسیده است و باید عمل شود که عمل شد و بهبود یافت.
اما چون رشته ی من کامپیوتر نرم افزار هست این مشکل برای من آزار دهنده بود تا اینکه به دکتر های زیادی رفتم که در نتیجه گفتند مشکل از شبکیه است. نمیدونم مشکل شبکیه چیه.فقط خیلی میترسم از این وضعیت.ایا درمانی هست؟من میتونم ببینم اما قادر به خوندن وایت بوردِ دانشگاه یا تشخیص چهره انن ها نیستم در حیاط دانشگاه.خواهش میکنم راهنمایی کنین .از لحاظ مالی هیچ مشکلی نیست فقط هر جا امکان درمان هست به من بگین.خواهش میکنم راهنمایی کنین. ایمیل من business.man1985@gmail.com
3.47037s, 19q