تلاش کشورهای فقیربرای توقف چرخه فقر

۱۳۹۰/۰۲/۱۸ - ۱۴:۴۸ - کد خبر: 27477
تلاش کشورهای فقیربرای توقف چرخه فقر
سلامت نیوز : گفتگو جهت ارائه برنامه نوین ده ساله برای بهبود وضعیت فقیرترین ملت های جهان بین سران کشورها، نمایندگان مجالس قانونگذار، سازمان های مردم نهاد، بخش خصوصی و روسای کارگزاری های تخصصی بین المللی دوشنبه در شهر استانبول ترکیه آغاز خواهد شد.

در مذاکرات مذکور برای کشورهای کمتر توسعه یافته تلاش می شود اقداماتی صورت پذیرد که باعث ایجاد زیرساختارهای لازم جهت دستیابی به خودکفایی اقتصادی، کاهش فقر و ایجاد مشاغل مناسب در 48 کشور کمتر توسعه یافته( 33 کشور در آفریقا، 14 کشور در آسیا و یک کشور در نیمکره غربی یعنی هاییتی) شود.


اقدامات مذکور شامل ادامه پیشرفت کشورهای کمتر توسعه یافته در زمینه اصلاحات اقتصادی و حکومتی، همچنین بهره برداری بهینه از منابع محلی می شود. در عین حال در سطح بین المللی کشورهای بسیار آسیب پذیراز نظر اقتصادی از کشور های ثروتمند جهان می خواهند تا بازار های خود را به صادرات کشورهای کمتر توسعه یافته باز نمایند، همچنان کمک های توسعه ای خود را ادامه داده و آن ها را بهتر به سوی زیرساختارها و محورسرمایه گذاری های جدید در کشور های کمتر توسعه یافته هدفمند نمایند و نهایتا محرک هایی برای شرکت ها به منظور سرمایه گذاری در کشورهای کمتر توسعه یافته معرفی کنند .

 شایان ذکر است نزدیک به 40 تن از سران کشور ها و دولت های جهان و 24 نفر از رئیسان کارگزاری های بین المللی سازمان ملل متحد درچهارمین کنفرانس جهانی کشورهای کمتر توسعه یافته در استانبول شرکت می نمایند که از 9 لغایت 11 ماه می برابر با 19 لغایت 21 اردیبهشت ماه جاری برگزار می شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.66519s, 18q