حل مشکل مدارس پلمب‌شده تهران

۱۳۹۸/۰۴/۱۹ - ۱۴:۱۲ - کد خبر: 275155
حل مشکل مدارس پلمب‌شده تهران

سلامت نیوز: رییس شورای آموزش و پرورش استان تهران از حل موقت مشکل مدارس تحت ملکیت بنیاد شهید خبر داد و گفت: دو مدرسه‌ای که پلمب شده بودند نیز به زودی فک پلمب می‌شوند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه تعادل، شکرالله حسن بیگی در تشریح آخرین وضعیت مدارس دولتی تحت ملکیت بنیاد شهید، گفت: بر اساس صحبت استاندار تهران با رییس بنیاد شهید، ایشان دستور دادن پیگیری قضایی این موضوع متوقف شود تا به یک توافق با آموزش و پرورش برسند به این ترتیب مشکل به‌صورت موقت حل شده و به زودی دو مدرسه پلمب شده نیز فک پلمب می‌شوند.

او افزود: مالکیت این مدارس برای بنیاد شهید است و آموزش و پرورش نیز این موضوع را قبول دارد لذا باید نسبت به خرید یا تهاتر این املاک بر اساس یک توافق اقدام شود. پیش‌تر محسنی بندپی استاندار تهران نیز ، درباره این مدارس گفته بود:

در حال حاضر نقدینگی لازم برای خرید مدارس وجود دارد و در حقیقت آموزش و پرورش می‌خواهد این مدارس را بخرد و بنیاد هم می‌خواهد بفروشد اما باید در نحوه خرید توافقی را ایجاد کنیم. بی‌تردید با توجه به وجود منابع لازم برای خرید این مدارس به زودی توافق نحوه خرید را ایجاد می‌کنیم تا این مشکل در کمترین زمان ممکن حل شود.

روز سه‌شنبه هفته گذشته یازدهم تیرماه رییس اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران از پلمب دو مدرسه دولتی تهران توسط بنیاد شهید خبر داده و علت پلمب این مدارس را مسائل مالی عنوان کرده بود.

او پیرو خبری مبنی بر احتمال پلمب ۱۱ مدرسه قلع و قمعی دارای مالک حقوقی در تهران (بنیاد شهید) و سرگردانی ۸۰۰۰دانش‌آموز در پی این اقدام گفته بود: متأسفانه دو مدرسه ابتدایی دخترانه «زیوری» در منطقه ۲ و مدرسه پسرانه «شهدای هسته‌ای» در منطقه ۳ پلمب شدند. همه ما در حال تلاشیم تا مشکلات مربوط هرچه سریع‌تر حل شوند، حتی ظاهراً نهادهای بالاتر برای حل معضل ورود کرده‌اند و امیدواریم مشکل این دو مدرسه نیز حل شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
8.45124s, 21q