ادغام وزارت رفاه به نظام تامین اجتماعی خسارت وارد می کند

۱۳۹۰/۰۲/۲۴ - ۱۰:۰۳ - کد خبر: 27696
ادغام وزارت رفاه به نظام تامین اجتماعی خسارت وارد می کند
سلامت نیوز :کارشناس مسائل رفاه و تامین اجتماعی با بیان اینکه ادغام وزارت رفاه در وزارت کار به نظام تامین اجتماعی و صندوق خسارت زیادی وارد می کند گفت: وزارت کار تنها وزارتخانه‌ای است که قانونی برای تاسیس آن وجود ندارد به همین دلیل نباید در وزارت رفاه که قانون و شرح وظایف دارد ادغام شود.
محسن ایزدخواه در گفتگو با مهر با اشاره به اینکه اصل ادغام این وزارتخانه محل تامل است، افزود: تمامی وزارتخانه ها مانند اطلاعات ، امور خارجه، وزارت نفت و ... یک قانون تاسیس دارند و براساس آن شرح وظایف مدون و قانونی برای اداره آنها وجود دارد.

وی تاکید کرد: وزارت کار تنها وزارتخانه ای است که براساس مصوبه هیئت وزیران تشکیل شده و قانونی برای تاسیس آن وجود ندارد و همین امر نیز باعث شده که این وزارتخانه در دورانهای مختلف در حاشیه قرار گیرد.

به گفته این کارشناس تامین اجتماعی، چنانچه قانون کار نیز از این وزارتخانه گرفته شود دیگر شرح وظایف مدونی ندارد به همین دلیل نباید در وزارت رفاه که قانون و شرح وظایف دارد ادغام شود.

ایزد خواه افزود: تاکنون سازمانهای بزرگی مانند صندوق تامین اجتماعی ، سازمان بیمه خدمات درمانی ، سازمان بهزیستی و....زیر نظر وزارت رفاه فعالیت می کردند اما پس از ادغام با وزارت کار آسیب جدی متوجه این سازمانها می شود و دیگر مشخص نیست سرنوشت آنها چه خواهد شد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.77895s, 18q