غذاهای سنتی در فروشگاه‌های مدارس عرضه می‌شود

۱۳۹۰/۰۲/۲۴ - ۱۰:۳۰ - کد خبر: 27707
غذاهای سنتی در فروشگاه‌های مدارس عرضه می‌شود
سلامت نیوز :عباس حیصمی ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: برای پیشگیری از بیماری های غیرواگیر در مدارس کشور الگوی تغذیه مناسب به دانش آموزان ارایه می شود. به عبارتی آموزش به این افراد از سوی مسوولان واحد های آموزشی در دستور کار آموزش و پرورش قرار دارد تا به این ترتیب از ابتلای محصلان به بیماری های مختلف پیشگیری شود.

معاون دفتر سلامت وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با برنا  با اشاره به الگوی مناسب تغذیه در مدارس تصریح کرد: ارائه الگوی تغذیه سالم و سنتی در فروشگاه های مدارس سراسر کشور از جمله برنامه های ویژه آموزش و پرورش است.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده می توان گفت ارائه آموزش های مورد نیاز در این زمینه باعث می شود تا الگوی مناسب تغذیه به دانش آموزان عرضه شده و به این ترتیب استفاده از مواد غذایی پرچرب و با قند زیاد از چرخه غذایی و سب خانوار افراد خارج شود.

معاون دفتر سلامت وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر این که در حال حاضر با رشد شهرنشینی، کوچک شدن خانه و راه یافتن بازی های رایانه ای به بازار تحرک در میان دانش آموزان کاهش یافته است و این موجب افزایش وزن در کودکان و نوجوانان شده است، اظهار داشت: تغذیه مناسب می تواند از چاقی و لاغری شدید تا حدی زیادی پیشگیری کند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.90945s, 18q