رئیس سازمان تدارکات پزشکی:

برای واردات مواد اولیه تولید دارو دچار مشکل هستیم

۱۳۹۸/۰۵/۲۷ - ۱۱:۱۷ - کد خبر: 277860
برای واردات مواد اولیه تولید دارو دچار مشکل هستیم

سلامت نیوز:رئیس سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر گفت: متاسفانه به دلیل مشکلات انتقال ارز، در واردات و تهیه مواد اولیه خارجی دارو با مشکل روبرو هستیم.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر،علی فرجی رئیس سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر در خصوص کمبود دارو در کشور گفت: همواره در تامین برخی داروهای داخلی در کشور کمبود داشته ایم که در حال حاضر نیز وجود دارد.


وی با بیان اینکه تعداد این کمبودها دارویی نسبت به گذشته افزایش نیافته است، افزود: با برنامه ریزی سازمان غذا و دارو، این تعداد تحت کنترل است و خوشبختانه رد این زمینه مشکل جدی نداریم.


فرجی با بیان اینکه مشکل اصلی ما فقدان مواد اولیه خارجی است، اظهار داشت: به طور کلی منبع تولید داروها مواد اولیه داخلی و خارجی است که متاسفانه در حال حاضر بسیاری از کارخانه های تولید دارو در کشور به دلیل عدم داشتن مواد اولیه خارجی دچار مشکل هستند،
رئیس سازمان تدارکات پزشکی تصریح کرد: به دلیل عدم امکان انتقال ارز و اختلال در تبادلات بانکی، مدت ها است قادر به واردات مواد اولیه تولید دارو نیستیم و این موضوع نیز تولید برخی داروها را دچار مشکل و حتی متوقف کرده است.


وی ابراز امیدواری کرد: امیدواریم با اقدام بانک مرکزی و سازمان غذا و دارو هرچه سریعتر این مشکل رفع شود تا مشکل کمبود برخی داروها نیز رفع شود.
فرجی یادآور شد: در حال حاضر ما به وزارت بهداشت به عنوان یک نهاد بین المللی پیشنهاد کمک در واردات مواد اولیه دارو را داده و در این زمینه اعلام آمادگی کرده ایم. آنها نیز در حال بررسی پیشنهاد ما هستند اما هنوز پاسخی دریافت نکرده ایم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.41421s, 19q