امحای فقر به وسیله گسترش سیاست حمایتی دولت ها از خانواده ها

۱۳۹۰/۰۲/۲۵ - ۱۴:۳۷ - کد خبر: 27820
سلامت نیوز :بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز جهانی خانواده 15 می 2011 برابر با 25 اردیبهشت ماه جاری گفت گسترش سیاست ها ی حمایتی دولت ها از خانواده می تواند چرخه فقر را متوقف سازد.

متن کامل پیام دبیر کل به شرح زیر است:

بسیاری از خانواده ها متحمل مشقات سخت و مزمن هستند. به دلیل نبود شغل و ابزار لازم برای رفع نیازها، بزرگسالان نمی توانند غذای مناسب برای کودکان مهیا کرده و آنان دچار کمبودهای فیزیکی و روانی  مادام العمرمی گردند. سایر اعضای خانواده از غفلت و محرومیت در رنج به سر می برند. فقر همچنان باعث مرگ صد ها هزار زن در زمان وضع حمل می شود.

محرومیت اجتماعی غالبا منشا این مشکلات است. تبعیض و دسترسی نا برابر به خدمات اجتماعی، خانواده ها را از فرصت برای برنامه ریزی به منظور آینده ای بهتر برای کودکان محروم می سازد.

برخی از گونه های خانواده در معرض خطر ویژه ای قرار دارند: شامل خانواده های بزرگ، خانواده های تک سرپرست، خانواده هایی که نان آور آنان بی کار است یا از بیماری و معلولیت رنج می برد، خانواده هایی که اعضای آن ها از تبعیض مبتنی بر جنسیت رنج      می برند، خانواده هایی که در حلبی آباد ها  و نواحی روستایی به سر می برند. افراد بومی و خانواده های مهاجران، همچنین آنانی که در درگیری ها و نا آرامی ها زندگی می کنند نیز در خط مقدم بحران  و محرومیت قرار دارند.

 تعدادی از دولت ها خط مشی های متمرکز بر خانواده تدوین نموده اند شامل برنامه اهدای کمک های نقدی، مقرری برای کودکان، محرک های مالیاتی و اقدامات حمایتی و اجتماعی برای کودکان و زنان. گسترش این سیاست ها می تواند وضعیت تغذیه وآموزش کودکان را بهبود بخشد همچنین چرخه فقر که طی نسل ها وجود داشته را متوقف سازد.

در این روز جهانی خانواده اجازه دهید حمایت از خانواده ها را تجدید نمائیم زیرا خانواده ها  جوانان را پرورش می دهند، از سالمندان مراقبت می کنند و جوامع نیرومند بر اساس بردباری و منزلت برای همه، ایجاد می کنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.14822s, 18q