عضو شورای شهر تهران:

طرح جدید ترافیک باعث کاهش آلودگی هوا نشد

۱۳۹۸/۰۷/۰۷ - ۱۲:۵۰ - کد خبر: 280020
طرح جدید ترافیک باعث کاهش آلودگی هوا نشد

سلامت نیوز: عضو شورای شهر تهران به دلیل اجرای طرح کاهش آلودگی هوا در پایتخت به شهردار تذکر داد و گفت: طرح جدید ترافیک باعث کاهش آلودگی هوا نشد.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس،حجت نظری، عضو شورای شهر تهران با اشاره به بزرگداشت روز آتش‌نشان اظهار داشت: راه‌اندازی موزه آتش‌نشان با مشارکت وزارت کشور و شهرداری تهران ضرورت دارد تا مردم هر چه بیشتر مدافعان مال و جانشان را بشناسند.
وی ضمن تذکر به شهرداری تهران در مورد اجرای طرح جدید ترافیک گفت: این طرح سه ماه و ۷ روز از اجرایش می‌گذرد ولی به هدف اصلی که کاهش ترافیک و کاهش آلودگی هوا بوده نرسیده است.


وی افزود: در سال گذشته که طرح زوج و فرد اجرا می‌شد طی ۹۳ روز ابتدای سال هوا ۸۰ روز سالم و ۱۳ روز ناسالم بود ولی امسال در همین مدت تنها ۷۵ روز سالم بود.


نظری تصریح کرد: معاون شهردار وعده داده بود با اجرای طرح کاهش آلودگی هوا وضعیت هوای تهران بهبود یابد ولی در تابستان این مسئله محقق نشد و نگران هستیم در نیمه دوم سال مشکلات بیشتر شود.


وی به آلودگی در ابتدای مهر اشاره کرد و گفت: وضعیت هوای تهران در ۶ روز اول پاییز به صورتی بود که سالم بود ولی امسال دو روز هوای ناسالم داشتیم.
وی بیان داشت: گره ترافیکی نیز امسال با همزمان با بازگشایی مدارس بیشتر شده و نارضایتی‌هایی اجرای طرح کاهش آلودگی هوا به همراه داشته است از طرفی درآمد شهرداری نیز کم شده است.
وی گفت: هر چند که از عملکرد شهردار رضایت داریم اما باید جنبه‌های مختلف طرح‌ها پیوستگی‌ها آنها لحاظ شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.42632s, 20q