دومین قربانی كودك‌آزاری به خانوده‌اش بازگردانده شد! (+عکس)

۱۳۹۰/۰۲/۲۸ - ۱۷:۵۵ - کد خبر: 28009
دومین قربانی كودك‌آزاری به خانوده‌اش بازگردانده شد! (+عکس)
«نیما» پسرك چهار ساله‌ای كه دومین قربانی كودك‌آزاری یك ماه اخیر به شمار می‌رود، روز گذشته و با گذشت تنها 10 روز از زمان بستری شدنش در بیمارستان كودكان مفید، شیرخوارگاه آمنه را ترك و به پدرش تحویل داده شد.


نیما همان پسركی است كه به علت صدمات ناشی از ضرب و جرح شدید توسط والدینش در 18 اردیبهشت به بیمارستان منتقل شده بود، كودكی كه دچار ضرب و جرح، سوختگی شدید در نقاط مختلف بدن از جمله آلت تناسلی و نیز ترومای (كبودی) شدید دو چشم بود.

نیما همان كودكی است كه اگرچه در بدو ورود به بیمارستان گفته بود كه پدرش بدن او را سوزانده، اما از آن پس و از فرط وحشت، در واكنش به هر پرسشی درباره آنچه بر سرش آمده بود، تنها پاسخ می‌داد «نمی‌دانم».


مصطفی اقلیما ـ رییس انجمن علمی مددکاران اجتماعی ایران ـ در گفت‌وگو با ایسنا، با اعلام خبر تحویل نیما به پدرش در روز گذشته، عنوان كرد: بر اساس قانون، پدر هر زمان كه بخواهد می‌تواند با مراجعه به دستگاه قضایی، زمینه بازگرداندن فرزندش را فراهم كند.

وی ادامه داد: اگرچه روال قانونی تحویل نیما به پدرش طی شده است، اما باید دید كه قاضی مسوول رسیدگی به پرونده، چگونه این موضوع را پیگیری كرده كه پدر را واجد صلاحیت نگهداری از نیما شناخته است.

اقلیما تاكید كرد: بعید است كه قاضی پرونده از پزشكی قانونی درباره «سلامت روانی والدین نیما» استعلام كرده باشد.


وی با بیان اینكه والدین نیما تحت شرایط و مشكلات خاصی اقدام به این كودك آزاری كرده‌اند، یادآور شد: بنابراین پیش از تحویل كودك به خانواده، باید مشكلات روانی و اجتماعی والدین بررسی می‌شد كه چه علل یا عواملی موجب ایجاد چنین تنشی شده و تا زمانی كه این مشكلات برطرف نشود، نباید كودك را به آنها بازگردانند، چراكه در این صورت، زمینه آزار مجدد كودك فراهم می‌شود و حتی ممكن است با رخداد فجیع‌تری مواجه باشیم.

رییس انجمن علمی مددكاران اجتماعی ایران تاكید كرد: وضعیت جسمی نیما و حادثه هفته گذشته، جای تردیدی در «عدم صلاحیت والدین» او باقی نمی‌گذارد.

اقلیما در خاتمه، با انتقاد از عملكرد مددكاران بهزیستی در قبال این پرونده، عنوان كرد: به نظر می‌رسد كه پیگیری لازم در این زمینه توسط مددكاران بهزیستی انجام نشده و این سازمان نتوانسته آنگونه كه باید بر رای نهایی قاضی پرونده نیما اثرگذار باشد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
مریم
خاک بر سر بی وجدانشون . بازم تحویل پدرش دادن تا شکنجش کنه‌؟!!!
الهي بميرم واقعا با ديدن خبر نيما در چند روز گذشته بسيار ناراحت شدم و خوشحال بابت اينكه به شيرخوارگاه تحويل داده شد و امروز دوباره خوندم كه تحويل پدرش شده؛ واقعاً چرا اين همه ايرانيان در قبال افراد بي مسئوليت هستند . بنده خدا بچه دوباره روز از نو روزي از نو؛ چقدر اسفناكه يعني چي مي شه .... چه اتفاقي براي طفل معصوم مي يوفته، العا كجاست؟؟؟؟؟؟؟ چي كار مي كنه دوباره داره زيره آزار مادر وپدر زجر مي كشه .... چون به همين سادگي اين مادر و پدر با اين قلب بي رحم درست نمي شن. از خدا مي خوام اين بچه رو از دست اين خانواده بي لياقت نجات بده . آمين
0.88516s, 20q