یائسگی زودرس، زنگ خطر بیماری‌های قلبی

۱۳۹۸/۰۷/۱۳ - ۱۰:۲۰ - کد خبر: 280316
یائسگی زودرس، زنگ خطر بیماری‌های قلبی

سلامت نیوز: مطالعات اخیر محققان دانشگاه کویینزلند در استرالیا نشان می‌دهد زنانی که قبل از پنجاه سالگی دچار یائسگی می‌شوند، در معرض بیماری‌های قلبی عروقی قرار دارند.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، یائسگی زودرس زنان را در معرض بیماری‌هایی از جمله حمله قلبی، سکته مغزی یا آنژین قلبی قرار می‌دهد. آنژین قلبی به حالتی گفته می‌شود که بیمار به دلیل مشکل در شریان‌های کرونر دچار درد در ناحیه قفسه سینه شود.

به گزارش پایگاه خبری مدیکال اکسپرس، این مطالعه با بررسی اطلاعات پزشکی بیش از ۳۰۰ هزار زن نشان می‌دهد زنانی‌ که قبل از ۴۰ سالگی یائسه می‌شوند،‌ دو برابر بیشتر از زنانی که در سن طبیعی یائسه شوند، ‌در معرض بیماری‌های قلبی عروقی قرار دارند.


در ادامه آمده است: یائسگی در سنین ۴۰ تا ۴۴ سالگی، احتمال بیماری‌های قلبی را ۴۰ درصد افزایش می‌دهد. سیگار، ‌اضافه وزن و چاقی و سطح تحصیلات آکادمیک پایین نیز به این احتمال دامن می‌زند.غربالگری منظم بیماری‌های قلبی، پیروی از رژیم غذایی سالم، اجتناب از استرس، کاهش وزن و ورزش منظم برای زنانی که دچار یائسگی زودرس می‌شوند، ضروری است. بیماری‌های قلبی عروقی مهمترین عامل مرگ و میر در سراسر جهان است.نتایج این مطالعه در نشریه The Lancet Public Health منتشر شده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
10.41439s, 20q