داروهای هورمونی نیروزا چهره فرد را غیر طبیعی می‌كند

۱۳۹۰/۰۲/۳۱ - ۱۱:۵۵ - کد خبر: 28070
 سلامت نیوز : یك متخصص داروسازی بالینی گفت: مصرف داروهای نیروزا باعث آتروفییی یا همان تحلیل رفتن مفاصل و از جا رفتگی استخوان‌ها و انواع مشكلات اسكلتی می‌شود و چهره فرد را هم غیر طبیعی می كند.

به گزارش فارس، شهرام علا در جاشیه دومین كنگره داروسازی بالینی افزود: مصرف داروهای نیروزا در آقایان ممكن است باعث كاهش میل جنسی، خطر ریزش مو، بزرگ شدن سینه، سرطان‌های كبد - كلون و در خانم‌ها تغییرات صدا، آكنه و ریزش مو ‌شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشكی مازندران عنوان كرد: مواد نیروزا مشتقات هورمون‌های جنسی آقایان هستند مانند تستوترون كه باعث خصلت مردانگی و باروری آقایان می‌شود و مصرف بی‌رویه آنها اثرات معكوس و مضری را به دنبال دارد و مصرف مداوم آنها علاوه بر اثرات مضری كه بر اندام‌های مردانه می‌گذارد باعث افزایش تحریك‌پذیری، عصبانیت و وابستگی روانی به این داروها می‌شود.

علا تصریح كرد: برخی از این مواد مصرفی مانند هورمون رشد در سنین بالاتر باعث رشد عرضی استخوان‌ها شده و چهره فرد را غیر طبیعی می‌كند به علاوه منجر به افزایش قند خون و سرطان كبد نیز می‌شود.

وی خاطرنشان كرد:‌ مواد مصرفی نیروزا حتماً باید تحت نظر متخصص و به میزان لازم مصرف شود.

دومین همایش داروسازی بالینی ایران 30 اردیبهشت در سالن همایش‌های رازی به كار خود پایان داد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.29079s, 19q