افراد دارای دندان‌های ضعیف فقط هفته‌ای یكبار از دهانشویه استفاده كنند

۱۳۹۰/۰۳/۰۲ - ۱۰:۵۵ - کد خبر: 28201
سلامت نیوز :  رئیس انجمن دندانپزشكی كودكان ایران با تأكید بر اینكه كودكان زیر 6 سال به هیچ وجه نباید از دهانشویه استفاده كنند، گفت: افراد بزرگسال نیز در صورت ضعف مقاومت دندانی با تجویز دندانپزشك باید در هفته فقط یكبار از دهانشویه فلوراید استفاده كنند.

مجتبی وحید گلپایگانی در گفت‌وگو با فارس، اظهار داشت:‌ مصرف دهانشویه به دلیل مواد شیمیایی به هیچ ‌وجه برای كودكان زیر 6 سال توصیه نمی‌شود و بزرگسالان می‌توانند در صورت تجویز دندانپزشك به دلیل ضعف مقاومت دندانی از دهانشویه فلوراید 0.2 درصد اما فقط یكبار در هفته استفاده كنند.

وی افزود: افرادی نیز كه از پوسیدگی دندانی رنج می‌برند می‌توانند از دهانشویه‌های 0.05 درصد سدیم فلوراید روزانه فقط یك بار استفاده كنند.

گلپایگانی تصریح كرد: استفاده از دهانشویه به طور مداوم به هیچ‌ وجه توصیه نمی‌شود زیرا دهانشویه‌‌ها دارای مواد شیمیایی هستند و حتی برخی از این دهانشویه‌ها دارای الكل نیز هستند كه باعث مخاط دندانی می‌شود.

رئیس انجمن دندانپزشكی كودكان ایران ایران بیان داشت: دهانشویه‌ها نباید برای برطرف كردن بوی دهان یا خارج كردن مواد غذایی استفاده شود بلكه می‌توان از بهترین محلول ضدغفونی‌كننده از جمله آب نمك استفاده كرد.

گلپایگانی خاطرنشان كرد: در مجموع افراد هر چه مواد شیمیایی از جمله دهانشویه‌های مختلف را كمتر برای دندان‌های خود استفاده كنند بهتر است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.60526s, 18q