دفن زباله در جنگلهای عباس آباد بدون مجوز محیط زیست

۱۳۹۰/۰۳/۰۴ - ۱۸:۳۸ - کد خبر: 28356
دفن زباله در جنگلهای عباس آباد بدون مجوز محیط زیست
سلامت نیوز :کارشناس پسماند اداره محیط زیست مازندران در مورد دفن زباله در منطقه جنگلی عباس آباد گفت: دفن زباله در اطراف این جنگلها بدون مجوز محیط زیست انجام و بارها نیز با آن برخورد شده اما تا زمانی که فاز دوم کارخانه کمپوست تنکابن راه اندازی نشود دفن اصولی زباله های عباس آباد اتفاق نخواهد افتاد.
معصومه اکبری در گفتگو با مهر با بیان اینکه محیط زیست تا کنون چندین بار به این مرکز دفن زباله شهرداری اخطاریه داده است گفت: البته در عباس آباد اراضی یا جنگلی و یا ساحلی هستند و زمین بایری که مناسب دفن زباله باشد وجود ندارد.

وی در پاسخ به اینکه چرا شهرداری اقدام به خرید زمین های روستایی و یا کشاورزی دارای ضوابط زیست محیطی  برای دفن زباله به جای زمین های با ارزش جنگلی و ساحلی نمی کند افزود: پیش از این محیط زیست با رعایت ضوابط، مجوزی برای دفن زباله در منطقه پلهم چال  صادر کرده بود ولی به دلیل اعتراض روستاییان و تبعات اجتماعی جلوی دفن زباله در این منطقه گرفته شد.
اکبری در ادامه گفت: تا زمانی که فاز دوم کارخانه کمپوست تنکابن که فاز اول آن اجرایی شده راه اندازی نشود دفن اصولی زباله های عباس آباد اتفاق نخواهد افتاد.

به گفته وی، محیط زیست مازندران با ارسال نامه به فرمانداری برای ساماندهی این وضعیت پیگیر توقف دفن زباله در مناطق جنگلی عباس آباد است و قرار است بعد از ظهر امروز ( چهارشنبه ) کارشناسان محیط زیست و فرمانداری از این منطقه بازدید کنند.

جنگلهای عباس آباد و راهکار دفن زباله عنوان پست الکترونیکی است که مدتی است توسط شهروندان کلاردشتی و عباس آبادی به دست بسیاری از دوستداران محیط زیست رسیده است.

 

این مکان همان جنگل های عباس آباد است و شیرابه های زباله روی اکوسیستم منطقه شدیدا تاثیر گذاشته و بوی تعفن تا شعاع چند کیلومتری به مشام می رسد. این منطقه به عنوان یکی از جذاب ترین مناطق منحصر به فرد برای جذب توریسم است  اما اینچنین در معرض نابودی قرار گرفته است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.45944s, 18q