واردات شیر خشك ممنوع شد

۱۳۹۰/۰۳/۰۷ - ۱۲:۰۱ - کد خبر: 28414
سلامت نیوز :وزیرجهاد كشاورزی گفت: برای حمایت از تولید كنندگان داخلی، ممنوعیت واردات شیر خشك را به گمرك و سازمان های ذیربط اعلام كردیم.

به گزارش ایرنا، صادق خلیلیان،جمعه در جلسه دیدار با كشاورزان و مسئولین شهرستان خوانسار كه درمحل سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد،افزود:ممنوعیت ورود شیر خشك به گمرك اعلام شده و اگر در كارخانه ای از شیرخشك وارداتی استفاده كندبه عنوان قاچاق محسوب و جلو فعالیت آنها گرفته می شود.

وی اظهارداشت:هم اكنون مقداری از شیر خشك كه از قبل وارد كشور شده وجود دارد كه با اتمام آن باید منتظر وضعیت بهتری برای تولید كنندگان شیر باشیم.

خلیلیان همچنین با اشاره به قیمت گذاری مناسب خرید گندم از كشاورزان به مبلغ سه هزار و 600 ریال، اظهارداشت:واردات گندم به بخش خصوصی واگذار شده و لذا اگر دولت بخواهد گندم را با قیمت بیشتراز كشاورزان خریداری كند، بخش خصوصی اقدام به واردات آن به قیمت كمتر خواهد كرد كه در نهایت به ضرر كشاورزان خواهد شد.

وی در خصوص افزایش قیمت نان و ثابت ماندن قیمت خرید تضمینی گندم گفت: دولت گندم را در گذشته از كشاورزان به قیمت مناسب خریداری می كرد و با یارانه هایی كه به آن تعلق می گرفت در اختیار نانوایان قرار می داد اما پس از قانون هدفمندی یارانه ها و افزایش قیمت نان، این یارانه ها قطع شده است.

وزیرجهادكشاورزی همچنین با اشاره به بدهی های كشاورزان و معوقات آنان به بانك كشاورزی، اظهارداشت:بااین بانك توافق شدكه به كشاورزان پس ازتعیین تكلیف وام قبلی،وام جدید دهد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.49779s, 18q