جزئیات مرگ مغزی كودك 3 ساله سنندجی

۱۳۹۰/۰۳/۰۹ - ۱۱:۲۴ - کد خبر: 28557
سلامت نیوز : پدر آتنا قجر كودك سه ساله سنندجی كه بعد از عمل جراحی لوزه در كلینیك آرا سنندج دچار مرگ مغزی شده است، جزئیات این حادثه را تشریح كرد.

جواد قجر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج، اظهار داشت: چند مدت پیش برای مشكل كودكمان به متخصص كودكان مراجعه كردیم كه وی اعلام كرد كه آتنا باید تحت عمل جراحی قرار بگیرد.
وی افزود: ما هم خواستیم كه این مشكل آتنا با دارو برطرف شود اما متاسفانه انتظار ما محقق نشد.
قجر تصریح كرد: پزشك متخصص ما را به دكتر فیضی متخصص حلق و بینی معرفی كرد تا اینكه آتنا از این مشكل نجات پیدا كند.
وی عنوان كرد: دكتر فیضی نیز ما را به دكتر شاهرخی متخصص بیهوشی معرفی و پس از معاینات آتنا را برای انجام عمل جراحی به كلینیك آرا معرفی كردند.
پدر آتنا خاطرنشان كرد: ساعت 10 صبح روز سوم ماه جاری این كودك 33 ماهه را به اتاق عمل بردند و بعد از چند دقیقه‌ای عمل انجام شد.
به گفته وی، پس از مدتی برگشت دوباره دكتر فیضی به اتاق عمل نشان از وضعیت بد آتنا می‌داد كه این موضوع را از ما پنهان می‌كردند.
وی افزود: این وضعیت تا ساعت 14 بعد از ظهر همان روز ادامه داشت و گفتند كه به علت ورود هوا به دور نای و ریه كودك، زیر چانه و سینه وی ورم كرده است.
قجر گفت: پس از این قضیه آتنا را با آمبولانس 115 به بخش آی.سی.یو كودكان بیمارستان بعثت انتقال دادند كه پزشكان مرگ مغزی وی را اعلام كردند.
وی ادامه داد: پزشكان علت مرگ مغزی این كودك 33 ماهه را سوراخ شدن نای وی و ورود هوا به دور قفسه سینه اعلام كرده‌اند.
پدر آتنا قجر با اظهار تاسف از این وضعیت، از مسئولان ذیربط خواست كه این قضیه را بررسی كرده و نگذارند كه موارد مشابهی از این دست پیش بیاید.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.88128s, 18q