بهزیستی و سازمان بیمه خدمات درمانی در وزارت بهداشت ادغام شود

۱۳۹۰/۰۳/۱۶ - ۱۰:۰۸ - کد خبر: 28699
بهزیستی و سازمان بیمه خدمات درمانی در وزارت بهداشت ادغام شود
 سلامت نیوز : عضو كمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاكید بر این‌كه در ادغام وزارت رفاه سیاست‌گذاری‌های مربوط به بهزیستی باید به وزارت بهداشت منتقل شود، گفت: اما سازمان بهزیستی باید به لحاظ بودجه‌ای مستقل باشد تا در اجرا روند كارهای خوب و مثبتی كه در چند سال اخیر در بهزیستی انجام شده تداوم پیدا كند و به لحاظ مالی در بروكراسی وزارت بهداشت دچار مشكل نشود.

انوشیروان محسنی‌بندپی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره پیشنهاد بازگشت سازمان بهزیستی به وزارت بهداشت در صورت ادغام وزارت رفاه در وزارتخانه‌های دیگر، تصریح كرد: قسمت‌های عمده‌ای از وظایف بهزیستی با وزارت بهداشت همخوانی دارد، منتهی یك قسمت‌هایی هم حمایتی است و اصلا ارتباطی با وظایف كاری وزارت بهداشت ندارد اما به هرحال نزدیك‌ترین وزارتخانه‌ای كه می‌تواند بهزیستی را در خود بگنجاند وزارت بهداشت است.

وی ادامه داد: اما اعتقاد اكثر اعضای كمیسیون بهداشت این است كه سازمان بهزیستی به لحاظ سیاست‌گذاری و تعیین خط‌مشی زیر نظر وزارت بهداشت و به لحاظ گردش مالی و استقلال بودجه‌ای یك سازمان كاملا مستقل باشد.

عضو كمیسیون بهداشت و درمان مجلس هم‌چنین خاطرنشان كرد: علاوه بر بهزیستی سازمان بیمه خدمات درمانی می‌تواند كاملا در وزارت بهداشت ادغام شود بدون این‌كه مشكلی برای وزارت بهداشت ایجاد شود بلكه كارها روان‌تر و سریع‌تر و سهل‌تر انجام می‌گیرد.

محسنی‌بندپی در خاتمه تاكید كرد: با نگاهی به سه چهار سال اخیر مشاهده‌ می‌شود كه موافقتنامه‌های میان وزارت رفاه یعنی سازمان بیمه خدمات درمانی با وزارت بهداشت یا پزشك خانواده با چندین ماه تاخیر پرداخت شده و آن پولی كه كلا باید در این قسمت هزینه می‌شد به صورت كامل محقق نشده و در بخش‌های دیگر هزینه شده است، لذا با ادغام كامل سازمان بیمه خدمات درمانی در وزارت بهداشت موافقیم و واقعا توجیه كارشناسی و علمی دارد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.31015s, 18q