کمیته اضطراری آلودگی هوا تشکیل شد

۱۳۹۰/۰۳/۱۷ - ۱۳:۳۴ - کد خبر: 28742
کمیته اضطراری آلودگی هوا تشکیل شد
سلامت نیوز : مسئولین دست به کار شدند و جلسه اضطراری آلودگی هوا را تشکیل دادند این جلسه که ساعت 6 بعدازظهر تشکیل شده به گفته معاون عمرانی استاندار تهران قرار است راهکاری برای خروج از این وضعیت بحرانی بیابد
تعطیلات میانه خردادماه تاثیری بر وضعیت آلاینده های هوای تهران نداشته به طوری که دیروز و با وجود حدود دو روز تعطیلی و خلوت بودن تهران، ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون، تهران را در آستانه شرایط بسیار ناسالم قرار دادند.

خبرآنلاین نوشت: هر چند که امروز هم با وجود تعطیلات سپری شده تهران کماکان در شرایط ناسالم است. شاخص آلاینده های هوای تهران دیروز در حالی خبر از قرار گرفتن پایتخت در یک قدمی شرایط «بسیار ناسالم» خبر دادند که امروز هم هوای تهران در شرایط ناسالم است و این شاخص که دیروز روی عدد 191 ایستاده بود امروز عدد 126 را نشان می دهد.

بر اساس اطلاعات ایستگاههای سنجش آلودگی هوای تهران، وضعیت آلودگی ذرات معلق کمتر از 10 میکرون هم در روزهای اخیر در وضعیت مناسبی نیست، به طوری که این آلاینده که این اواخر به ندرت از 60 و 70 بالاتر می رفت، امروز به 85 رسیده است تا ذرات معلق کمتر از 10 میکرون هم آرام آرام به جمع آلاینده هایی که تهران را به شرایط ناسالم می برند، اضافه شود. اما بالا رفتن شاخص ها تنها محدود به ذرات معلق نیست، مونوکسید کربن هم که در تمامی روزهای سال 90 در شرایط پاک قرار داشته و به ندرت رقمی بالای 28 را تجربه کرده است، امروز با قرار گرفتن روی عدد 40، زنگ خطر قرار گرفتن تهران در شرایط سالم به لحاظ این آلاینده را به صدا درآورد.

بر اساس استانداردها، اگر شاخص آلاینده ای بین 0 تا 50 باشد، هوا به لحاظ آن آلاینده در شرایط پاک است. بین 50 تا 100، شرایط سالم را نشان می دهد، از 100 تا 200، وضعیت هوا ناسالم است و بین 200 تا 300 شرایط بسیار ناسالم است. بالاتر از 300 شرایط اضطرار را نشان می دهد که در آن تعطیلی شهر در مواردی اجتناب تاپذیر است.

 حالا مسئولین دست به کار شدند و جلسه اضطراری آلودگی هوا را تشکیل دادند این جلسه که ساعت 6 بعدازظهر تشکیل شده به گفته معاون عمرانی استاندار تهران قرار است راهکاری برای خروج از این وضعیت بحرانی بیابد محمدرضا محمودی می گوید: تا روز چهارشنبه ذرات معلق در شهر تهران افزایش خواهد یافت و امروز در کمیته اضطراری آلودگی هوا برای جلوگیری از افزایش ذرات معلق تصمیماتی اتخاذ می‌شود. وی ادامه داد: در کمیته اضطراری امروز در خصوص طرح زوج و فرد کردن موتورسیکلت‌ها و ارسال پیشنهاد آن به شورای‌عالی ترافیک تصمیم‌گیری خواهد شد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.69977s, 18q