ناراحتی‌های معده را جدی بگیریم!

۱۳۹۰/۰۳/۱۷ - ۱۴:۰۱ - کد خبر: 28758
ناراحتی‌های معده را جدی بگیریم!
سلامت نیوز : سالمندان و افرادی كه علائم ناراحتی‌های معده در ‌آنها آشكار می‌شود باید این ناراحتی‌ها را جدی بگیرند. گاهی درد معده یا تهوع نشان بیماری‌های معدی نیست بلكه نشانی است از سكته یا بیماری قلبی.

گزارشی كه در خبرگزاری آلمان منتشر شده از حساس بودن ناراحتی‌های معدی خبر می‌دهد. اورسولا سلربرگ (Ursula Sellerberg) از اتحاد‌یه‌ی داروسازان آلمان (ABDA) می‌گوید، گاهی علائم ناراحتی‌های معدی نشانه‌ی سكته‌ی قلبی یا بیماری‌های قلبی مانند آنژین پكتوریس است.

آنژین پكتوریس همان آنژین صدری است كه به دلیل نرسیدن خون كافی به قلب ایجاد می‌شود. علائم بیشتر بیماران درد یا فشار شدید در قفسه‌ی سینه است كه ممكن است به بازوها‌، گردن، پشت و آرواره نیز گسترش یابد. برخی هم از سوء هاضمه و تهوع رنج می‌برند.

خوددرمانی نكنید!

همچنین دكتر اریك مارتین (Eric Martin)، از اتحادیه‌ی داروسازان آلمان، با بیان اهمیت علائم ناراحتی‌های مربوط به معده می‌گوید، در سنین بالای ۶۵ بهتر است با مشاهده‌ی این علائم قبل از مبادرت به خوددرمانی به پزشك مراجعه كرد.

بخصوص وقتی كه درد معده یا ترش كردن و سوزش سر دل با علائمی مانند تب بالا، تهوع، مشكلات بلع غذا و خونریزی همراه باشد باید این علائم را جدی تلقی و به پزشك مراجعه كرد. همچنین درد همراه با از دست دادن غیر عادی وزن نیز باید جدی تلقی شود.

به گفته‌ی اریك مارتین، همین حساسیت را باید در مورد مبتلایان به بیماری‌های قلبی، آسم و دیابت نیز به خرج داد. همچنین اشخاصی كه این علائم را به هنگام استفاده از قرص‌های مسكن یا داروهای مخصوص روماتیسم نشان می‌دهند باید احتمال بیماری‌های قلبی را از نظر دور ندارند.

اگر علائم ناراحتی‌های معدی بیشتر از ۳ بار در هفته ظاهر شود در بسیاری از این موارد نیاز به درمان‌های طولانی مدت است كه باید زیر نظر پزشك هدایت شود.

منبع : دویچه وله
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.01574s, 18q