خشن ترین منطقه جهان معرفی شد

۱۳۹۰/۰۳/۱۷ - ۱۶:۳۱ - کد خبر: 28798
سلامت نیوز : بر اساس مطالعه سازمان كشورهای آمریكایی (OAS) ، آمریكا از حیث ارتكاب جرایم ، پرخشونت ترین منطقه در سراسر جهان است.

به گزارش ایرنا، تلویزیون اتریش روز سه شنبه با اعلام این خبر و به نقل از دبیركل امنیتی سازمان (OAS) افزود: بر اساس مطالعات انجام شده سالانه بالغ بر 120هزار نفر در شمال و جنوب آمریكا بر اثر اقدامات خشونت بار و جرایم ناشی از آن كشته می شوند .

آدام بلكول Adam Blackwell روز دوشنبه در چهل و یكمین مجمع عمومی (OAS) در سان سالوادور گفت: در سال 2009میلادی تنها 133هزار و 813نفر بر اثر اعمال خشونت بار در قاره آمریكا كشته شدند.

بلك ول اضافه كرد: جرایم خشونت بار حاصل از تجارت مرگبار مواد مخدر در لیست تهیه شده این سازمان رتبه نخست را به خود اختصاص داده است. ارزش مواد مخدر قاچاق در سال گذشته میلادی در آمریكا به حدود 400میلیارد دلار (274میلیارد یورو) بالغ می شود این در حالی است كه در سال 2هزار میلادی مصرف كنندگان مواد مخدر تنها 64 میلیارد دلار یعنی دو برابر تولید ناخالص كشوری مثل بولیوی ،برای آن هزینه كردند.

این منبع افزود: كارشناسان ضمن هشدار در این باره از مكزیك و برزیل به عنوان كشورهایی با بیشترین رقم خشونت یاد می كنند .

چهل و یكمین مجمع عمومی OAS با حضور كارشناسان و ناظرانی از اروپا روز دوشنبه آغاز شد و تا امروز نیز ادامه خواهد داشت .

وزرای خارجه و هیات های تخصصی شركت كننده از 34كشور اروپایی برای نشست بعدی این سازمان كه قرار است در كلمبیا برگزار شود اعلام آمادگی كردند .

طبق بررسی های صورت گرفته، در آمریكا هر 31 دقیقه یك قتل، در هر 5.8 دقیقه یك تجاوز به عنف و هر 14.5 ثانیه یك سرقت اتفاق می‌افتد.

حقوق بشر كه یكی از دستاوردهای بشر طی چند قرن گذشته است در صورتی می تواند تحقق یابد كه حقوق شهروندان را تامین كند اما این مفهوم با همه كاستی‌هایی كه دارد سالهای متمادی است كه با بهره‌گیری از اهرم رسانه‌ها ، مورد استفاده ابزاری برخی كشورهای جهان قرار گرفته است كه از این طریق انواع فشارها بر كشورهای مخالف آنان تحمیل شده است .

در این میان دولت آمریكا كه همواره داعیه دموكراسی و حقوق بشر را داشته و با بهانه نقض حقوق بشر اقداماتی را علیه بسیاری از كشورها انجام داده است ، از استانداردهای لازم در مورد حقوق بشر در كشور خود برخوردار نبوده و به شكل سازماندهی شده‌ای نقض حقوق بشر در داخل این كشور وجود دارد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.99318s, 18q