افزایش شیوع قارچ های پوستی در تابستان

۱۳۹۰/۰۳/۱۸ - ۱۱:۵۶ - کد خبر: 28815
افزایش شیوع قارچ های پوستی در تابستان
سلامت نیوز : قارچ های پوستی انواع مختلفی دارند كه باعث خارش و قرمزی پوست می‌شوند و عمدتا از طریق تماس با انسان و لباس آلوده و استخر و حمام های غیر بهداشتی منتقل می‌شوند.
پرویز طوسی، متخصص پوست و مو در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: قارچ های پوستی عارضه ای است كه می‌تواند نقاط مختلف بدن مانند سر، پا و ناخن را درگیر كند و در فصل تابستان شیوع بیشتری دارد.
وی گفت: قارچ سر با پوسته شدن و شكسته شدن موها در سطح پوست مشخص و باعث كچلی می‌شود كه در صورت عدم درمان ممكن است ریشه مو به طور دائم از بین برود.
این متخصص افزود: قارچ سر بیشتر در كودكان و مناطق روستایی دیده می‌شود و منشا ابتلا به بیماری ممكن است خاك، حیوان یا انسان مبتلا به این عارضه باشد.
طوسی تصریح كرد: قارچ پا، مورد دیگری از این بیماری است كه علائم آن پوسته شدن، قرمزی و خارش پوست است و از طریق تماس با انسان یا لباس آلوده منتقل می‌شود.
وی خاطر نشان كرد: قارچ انگشت پا بصورت سفید و خمیری شدن پوست و گاهی ترك و پوسته شدن درانگشتان چهارم و پنجم كوچك پا مشخص می‌شود و علت آن عرق كردن پا به مدت طولانی در كفش است و در ایران شایع می‌باشد.
این متخصص پوست و مو ادامه داد: قارچ ناخن دارای علائمی مانند ضخیم شدن یا خرد شدگی و تغییر رنگ ناخن می‌باشد و از استخر و حمام های آلوده و نیز كاشت های غیربهداشتی ناخن منتقل می‌شود.
طوسی افزود: این قارچ ها باعث خارش مناطق درگیر می‌شود و با داروهای ضد قارچی كه به صورت خوراكی و موضعی هستند قابل درمان است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
عباس ضامنی کناری
با سلام و خسته نباشید خدمت شما من یک سوال دارم که باید چه دارو هایی مصرف کنم که این قارچ ها خوب بشن
4.00721s, 20q