تسهیلات ادامه تحصیل برای ممتازین گروه پزشکی اجرا می شود

۱۳۹۰/۰۳/۱۸ - ۱۲:۰۳ - کد خبر: 28821
رئیس مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی از بازنگری آیین نامه "تسهیل ادامه تحصیل دانشجویان ممتاز و استعداد درخشان به مقاطع بالاتر" در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر داد و گفت: آیین نامه از مهر 90 اجرا می شود.

دکتر نادر ممتازمنش در گفتگو با مهر افزود: تسهیلات ادامه تحصیل دانشجویان استعداد درخشان به مقاطع بالاتر در سال 89 مورد بازنگری قرار گرفت و با تغییرات بسیار کمی نهایی شد.وی خاطرنشان کرد: این آیین نامه در شورای هدایت استعدادهای درخشان وزارت بهداشت و به منظور تسهیل مسیر آموزشی دانشجویان ممتاز در جهت شکوفایی استعدادهای آنان به تصویب رسیده است.

ممتازمنش یادآور شد: آیین نامه "تسهیل ادامه تحصیل دانشجویان ممتاز و استعداد درخشان به مقاطع بالاتر در وزارت بهداشت در 21 دی ماه سال 89 به تصویب رسیده است و با توجه به اینکه جایگزین مصوبات قبلی ادامه تحصیل دانشجویان ممتاز و استعداد درخشان شده برای پذیرش دانشجو از سال تحصیلی 91 - 90 اجرایی می شود

 در این آیین نامه نحوه پذیرش بدون آزمون و پذیرش با آزمون برای این گروه از دانشجویان به همراه میزان امتیازات لازم اعلام شده است.

در بخش هایی از این آیین نامه آمده است: دانشجویان واجد شرایط می توانند با رعایت شرایط مقرر بدون شرکت در آزمون ورودی برای تحصیل در دوره بالاتر در دانشگاه ها پذیرفته شوند.
 دانشگاهها موظف هستند حداکثر 10 درصد از ظرفیت پذیرش سهمیه آزاد هر یک از رشته محل های کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد ناپیوسته موجود در دانشگاهها در هر دوره را به صورت مازاد به دانشجویان ممتاز مقطع پایین تر اختصاص دهند.

درصورتی که دانشجو از رشته پذیرفته شده انصراف دهد، از آزمون سال بعد محروم نمی شود اما دیگر نمی تواند از تسهیلات با آزمون یا بدون آزمون دانشجویان ممتاز استفاده کند.

در بخش دیگری از این آیین نامه شرایط پذیرش دانشجویان ممتاز در پذیرش با آزمون در مقاطع بالاتر اعلام شده است و بر اساس تاکید آیین نامه دانشجویان تنها یکبار می توانند از تسهیلات این آیین نامه استفاده کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.62869s, 18q