پزشكان استرالیایی چسب زخم هوشمند تولید كردند

۱۳۹۰/۰۳/۱۸ - ۱۲:۲۵ - کد خبر: 28830
سلامت نیوز : پزشكان استرالیایی موفق شده‌اند یك چسب زخم هوشمند تولید كنند كه با تغییر رنگ درجه و میزان وخیم‌تر شدن یا بهبود یافتن زخم را نشان می‌دهد.

به گزارش ایسنا، این پزشكان می‌گویند دستاورد جدید آنها در واقع به درمان بهتر بیماری‌ها و جراحات مثل زخم‌های پا كمك می‌كند.

دكتر لوئیس وان در ورف كه این بانداژ هوشمند را طراحی كرده می‌گوید: رنگ این بانداژ بسته به حرارت و دمای زخم از قرمز به آبی تغییر می‌كند. وقتی زخمی عفونی شود به طبع دمای آن افزایش یافته و گرمتر می‌شود. اما اگر ذخیره خونی به آن برسد، خنك‌تر می‌شود.

وی تصریح كرد: تغییرات زخم‌ها همیشه قابل مشاهده نیستند و الیافی كه در تولید این بانداژ جدید بكار رفته‌اند با استفاده از بلورهای مایع در برابر دماهای مختلف واكنش نشان می‌دهند و بنابراین با حساسیت بالا می‌توانند تغییرات دما را در كمتر از نیم درجه سیلسیوس نشان دهند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، دكتر وان در ورف از متخصصان دانشگاه موناش در این باره گفت كه آنها امیدوار هستند از این الیاف برای تولید پارچه‌ها و منسوجات پوشاننده زخم‌های بزرگتر استفاده كنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
yasamin
salam, man daneshjye term 4 sanaye shimiyai hastam, in term kar afarini daram mikhastam dar mored chasb zakhm maye etelaate bishtari be dast biyaram age mitonin plz komakam konid montazeram
5.60222s, 19q