مسئول شورای عالی بیماران خاص و صعب‌العلاج کرمانشاه:

برخی بیماران با پول یارانه زندگی می‌کنند، اما باید ماهی 5 میلیون پول دارو بدهند

۱۳۹۸/۱۱/۰۷ - ۱۰:۴۶ - کد خبر: 288422
برخی بیماران با پول یارانه زندگی می‌کنند، اما باید ماهی 5 میلیون پول دارو بدهند

سلامت نیوز: مسئول شورای عالی بیماران خاص و صعب‌العلاج کرمانشاه از وضعیت معیشتی نامناسب بیماران خاص و صعب‌العلاج یاد کرد و گفت: برخی بیماران سرطانی باید پنج میلیون تومان در ماه پول دارو بدهند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، حسین بیگلری در نشست شورای اداری استان کرمانشاه با اشاره به وجود 38 هزار و 500 بیمار خاص و صعب‌العلاج در استان، اظهار کرد: این بیماران با مشکلات فراوانی مواجهند که مشکلات معیشتی و اقتصادی از مهمترین است.

وی ادامه داد: اگرچه از سوی مقام معظم رهبری تاکید شده که بیماران فقط باید درد بیماری را داشته باشند و از نظر سایر هزینه‌ها شرایط برای آنها فراهم باشد، اما اکنون وضعیت بیماران خاص و صعب‌العلاج بگونه‌ای شده که بسیاری از آنها به دلیل مشکلات اقتصادی، حتی درد بیماری را نیز فراموش کرده‌اند.

مسئول شورای عالی بیماران خاص و صعب‌العلاج کرمانشاه با بیان اینکه برخی از این بیماران فقط با پول یارانه زندگی می‌کنند، ادامه داد: در بخش دیالیز بیمارانی داریم که برای یک وعده غذا و هزینه ایاب و ذهاب مانده‌اند.

بیگلری با اشاره به اینکه برخی داروهای خارجی مورد نیاز بیماران خاص و صعب‌العلاج تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد، خاطرنشان کرد: برخی بیماران سرطانی باید ماهیانه پنج میلیون تومان پول دارو بدهند و پول داروی بیماران دیالیزی نیز بیشتر از 500 هزار تومان در ماه است.

وی خواستار همکاری و مشارکت همه مردم، خیرین، مسئولین و ... برای کمک به معیشت این بیماران شد و عنوان کرد: طرحی راه‌اندازی کردیم که به نیت 313 یار امام زمان(عج)، برای حمایت از این بیماران 313 خیر و حامی پیدا کنیم و تقاضا داریم همه در این زمینه پای کار بیایند.
مسئول شورای عالی بیماران خاص و صعب‌العلاج کرمانشاه همچنین اشاره‌ای هم به وضعیت پیوند عضو در استان داشت و تاکید کرد: خوشبختانه توانستیم 1750 بیمار کلیوی را در شهر کرمانشاه پیوند بزنیم.

بیگلری ابراز امیدواری کرد، به زودی پیوند قلب و همچنین پیوند از جسد نیز در کرمانشاه راه‌اندازی شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.49652s, 20q