گاهی درد های معده از سکته و یا بیماری های قلبی خبر می دهد

۱۳۹۰/۰۳/۲۱ - ۱۳:۵۹ - کد خبر: 28953
سلامت نیوز :گاهی اوقات درد معده یا تهوع نشان بیماری‌های معده نیست، بلکه از سکته یا بیماری قلبی خبر می دهد، پس علائم ناراحتی‌های معده را جدی بشمریم.
 
به گزارش ایرنا، به نقل از رسانه های خارجی، یکی از اعضای اتحاد‌یه داروسازان آلمان (ABDA) اظهار داشته که گاهی وقت ها علائم ناراحتی‌های معدی نشانه سکته‌ قلبی یا بیماری‌های قلبی مانند "آنژین پکتوریس" است.
آنژین پکتوریس همان "آنژین صدری" است که به دلیل نرسیدن خون کافی به قلب ایجاد می‌شود و علائم آن در بیشتر بیماران با درد یا فشار شدید در قفسه‌ سینه بروز می کند که در برخی موارد تا بازوها‌، گردن، پشت و آرواره نیز گسترش می یابد، عده ای دیگر هم از سوء هاضمه و تهوع رنج می‌برند.
یکی دیگر از اعضای این اتحادیه با اشاره به اهمیت علائم ناراحتی‌های مربوط به معده، بر این باور است که در سنین بالای 65 سال باید با مشاهده این علائم قبل از مبادرت به خود درمانی به پزشک مراجعه کرد.
بویژه زمانی که درد معده یا ترش کردن و سوزش سر دل با علائمی مانند تب بالا، تهوع، مشکلات بلع غذا و خونریزی همراه باشد، این علائم بسیار جدی است و با مراجعه به پزشک باید به فکر درمان بود.
بنا به اظهارات پزشکان متخصص، اشخاصی که این علائم را به هنگام استفاده از قرص‌های مسکن یا داروهای مخصوص روماتیسم نشان می‌دهند، باید احتمال بیماری‌های قلبی را از نظر دور ندارند.
در صورتی که علائم ناراحتی‌های معدی بیشتر از سه بار در هفته ظاهر شود، در بسیاری از این موارد نیاز به درمان‌های طولانی مدت است که باید زیر نظر پزشک هدایت شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.06148s, 18q