تمهیدات ویژه آموزش و پرورش برای مقابله با کرونا در مدارس

۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۰:۵۵ - کد خبر: 289562
تمهیدات ویژه آموزش و پرورش برای مقابله با کرونا در مدارس

سلامت نیوز:معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش به تشریح اقدامات این معاونت برای مقابله با ویروس کرونا در مدارس پرداخت.

به گزارش سلامت نیوز به نقل ازباشگاه خبرنگاران جوان،مهرزاد حمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش درباره تمهیدات این معاونت برای مقابله با ابتلا به بیماری کرونا در میان دانش آموزان اظهار کرد: دستورالعمل مربوط به مقابله با کرونا را پیش از این در سایت معاونت تربیت بدنی قرار داده بودیم همچنین به استان‌های سراسر کشور در قالب بخشنامه‌ای این دستورالعمل ابلاغ شد.

او ادامه داد: با توجه به اینکه این بیماری در سطح دنیا در حال انتشار است هفته گذشته جلسه ویدئو کنفرانسی با حضور دکتر رئیسی معاون بهداشت وزارت بهداشت، معاونان بهداشت دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور معاونان تربیت بدنی استان‌های مختلف و رئیس اداره سلامت ادارات کل آموزش و پرورش حضور داشتند تا دستور العمل‌های تکمیلی در مورد مقابله با این بیماری تبیین شود.

حمیدی با اشاره به اینکه دستورالعملی هم از سوی وزارت بهداشت به دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور ارسال شده است، گفت: درباره محتوای دستورالعمل با آموزش و پرورش توافق شده است و هماهنگی ویژه‌ای با استان‌ها داریم. معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش تصریح کرد: با مدیران کل آموزش و پرورش استان‌های سراسر کشور طی هفته آینده جلسه‌ای برگزار خواهیم کرد تا تمهیدات لازم را در مورد این بیماری با توجه به شرایط موجود مورد توجه قرار دهیم.

مدارس در قم تعطیل می‌شوند؟


او با اشاره به نتایج مثبت دو نمونه ابتلا به بیماری کرونا در قم گفت: هماهنگی‌های کامل با استان مربوطه انجام شده است تا این موضوع را گام به گام مدیریت کنیم که دوران طغیان این بیماری را در کشور نداشته باشیم. حمیدی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا تصمیمی مبنی بر تعطیلی مدارس در استان قم اتخاذ شده است یا خیر اظهار کرد: شب گذشته شورای تامین در استان قم با حضور مسئولان استانی از جمله مدیرکل آموزش و پرورش برگزار شد و تصمیم لازم برای استان و مدارس با توجه به شرایط در این جلسه مشخص می‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.49287s, 19q