نزول منحنی رشد قد نوزاد نشانه سوء‌تغذیه جدی است

۱۳۹۰/۰۳/۲۲ - ۱۰:۴۵ - کد خبر: 28986
سلامت نیوز : یك كارشناس تغذیه گفت: اگر منحنی رشد قدی نوزاد نزولی باشد، نشان‌دهنده آن است كه سوء تغذیه طولانی‌مدت برای نوزاد ایجاد شده و نگران كننده است.

مریم مراداف در گفت‌و‌گو با  فارس اظهار داشت: منحنی رشد، شناسنامه سلامت كودك است و اگر والدین در مورد تغذیه كودك خود نگران هستند، بر اساس منحنی رشد كودك قابل تفسیر است.

وی در ادامه گفت: اگر منحنی رشد نوزاد صعودی باشد، روند رشد او مناسب است و اگر پدر و مادر نگران رشد كودك خود هستند، این منحنی نگرانی آنها را از بین می‌برد.

این كارشناس تغذیه اضافه كرد: اگر رشد منحنی نوزاد به صورت صعودی باشد، هیچ نگرانی در این خصوص وجود ندارد؛ به دلیل اینكه نوزاد به طور طبیعی در حال رشد است و اگر احیاناً منحنی رشد به صورت یك خط یا افقی باشد، نشان می‌دهد كه كودك دچار مشكل است.

مراداف بیان داشت: اگر منحنی رشد نوزاد نزولی باشد، نشان دهنده این است كه مشكل بزرگی در سلامت نوزاد وجود دارد و این منحنی به پدر و مادر هشدار می‌دهد كه مراقب نوزاد خود باشند.

وی اظهار داشت: اگر منحنی رشد قدی نوزاد افقی و نزولی باشد، نشان دهنده این است كه سوء تغذیه طولانی مدت برای نوزاد ایجاد شده است و اگر منحنی وزن نوزاد افقی باشد، نشان دهنده این است كه سوء تغذیه كوتاه مدت برای نوزاد ایجاد شده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.17182s, 18q