تعرفه های خدمات روانشناسی باید معقول شود

۱۳۹۰/۰۳/۲۳ - ۱۰:۳۳ - کد خبر: 29045
سلامت نیوز : با توجه به اینكه خدمات روانشناسی از سوی روانشناسان با صرف وقت زیاد صورت می گیرد و مردم با پرداخت هزینه در تنگنا هستند لذا باید تعرفه های خدمات روانشناسی از سوی مسئولان معقول شود.


پرویز آزاد فلاح روانشناس در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، گفت: بهداشت روان از جمله جنبه های بسیار مهم در امر بهداشت بوده كه متولی خاصی در كشورهای دنیا برای آن وجود ندارد ولی در كشور ما چند سالی است كه نهاد نوپای قانونی به نام نظام روانشناسی برای نظارت بر امر خدمات روان شناسی تاسیس شده است.

وی ادامه داد: در سراسر دنیا به بهداشت روانی نسبت به بهداشت جسمانی كمتر توجه شده است این در حالی است كه در كشور ما نیز نهادهای مختلفی كم و بیش مستقیم یا غیرمستقیم به این مسئله می پردازند كه آن چنان باید و شاید هنوز نظارت جدی بر آن صورت نگرفته است.

این روانشناس افزود: سازمان نظام روانشناسی در مورد تعرفه ها با مسئولان دولت مذاكراتی داشته اند كه البته در حال حاضر تعرفه مشخصی تعیین نشده است.

آزاد فلاح خاطرنشان كرد: سازمان روانشناسی بر تعرفه ها نظارت دارد ولی به دلیل اینكه سازمان نوپایی است در اول راه قرار گرفته و چون حمایت هایی از سوی دولت بر این امر صورت نگرفته است، این كار در دراز مدت بایستی مشمول قانون باشد.

وی درباره هزینه های خدمات روانشناسی تصریح كرد: خدماتی كه روانشناس ارائه می دهد با صرف زمان بیشتر و با كیفیت بالا بوده و این هزینه می تواند در حداقل باشد ولی از نظر مردم این هزینه بسیار بالا ات و نمی توانند از عهده آن بربیایند.

* خدمات بیمه می تواند مشكل تعرفه ها را حل كند

آزاد فلاح در ادامه گفت: راه اصلی كه برای حد فاصل تعرفه های اصلی و تعرفه های موجود وجود دارد را خدمات بیمه می تواند جبران كند و در این صورت می‌توان مشكلات حاضر را برطرف كرد و روانشناسان در این صورت خدمات نازلتری را ارائه خواهند داد.

وی خاطرنشان كرد: برای پوشش دادن این مفهوم باید از خدمات بیمه استفاده كرد مانند سایر كشورها كه در این زمینه از بیمه استفاده می كنند.

این روانشناس تصریح كرد: برای حل این مشكل مسئولان دولت بایستی همراهی داشته باشند و فقط از قشر دانشگاهی یا سازمان نظام روانشناسی نمی‌توان انتظار داشت كه این مشكل برطرف شود بلكه همكاری نهادهای مختلفی از سوی دولت را می طلبد./
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.70354s, 19q