اختلالات کف لگن با بروز اختلال در عملکرد روده در ارتباط است

۱۳۹۰/۰۳/۲۳ - ۱۰:۴۶ - کد خبر: 29049
سلامت نیوز : اختلالات کف لگن علاوه بر اینکه موجب ایجاد درد و ناراحتی در ناحیه لگن و حتی اطراف آن می شود؛بلکه خطر بروز ناراحتی و اختلال در عملکرد روده را نیز افزایش می دهد.
محمد وفایی،متخصص جراحی عمومی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت:اختلالات کف لگن،طیفی از مشکلاتی است که در محدوده لگن ایجاد می شود و یکی از شکایت های شایع بیماران مراجعه کننده به درمانگاه های مختلف جراحی،داخلی،گوارش،زنان و اورولوژی است.

وی با بیان اینکه اختلالات و ناراحتی های مربوط به لگن به طور عمده در زنان و بیشتر با علایمی همچون درد بروز می کند،تصریح کرد:اختلالات کف لگن علاوه بر اینکه موجب ایجاد درد و ناراحتی در ناحیه لگن و حتی اطراف آن می شود؛بلکه خطر بروز ناراحتی و اختلال در عملکرد روده را نیز افزایش می دهد.

وفایی گفت:اختلالات روده ای ناشی از اختلالات کف لگن،موجب بروز اشکالات متعدد ذخیره روده،تخلیه روده و اختلالات آناتومیک از قبیل مشکلات مربوط به رکتوم می شود.

وی با اشاره به اینکه یبوست شایعترین شکایت در مبتلایان به اختلالات کف لگن است،یادآور شد:مبتلایان به این اختلالات،در دفع مدفوع دچار مشکلات زیادی شده که این امر موجب ناراحتی کاهش کیفیت زندگی آنها می شود.

وفایی خاطرنشان کرد:گرچه این گروه از بیماری ها از گذشته وجود داشته است،لیکن با پیشرفت های تشخیصی و درمانی این اختلالات که طی دو دهه اخیر ایجاد شده،دست جراحان را در درمان موثر آن باز گذاشته است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.35887s, 18q