استخرها، دومین عامل انتقال آلودگی های قارچی است

۱۳۹۰/۰۳/۲۳ - ۱۱:۲۵ - کد خبر: 29066
استخرها، دومین عامل انتقال آلودگی های قارچی است
سلامت نیوز : آلودگی های قارچی در استخرها و سالن های ورزشی افزایش چشمگیری در فصول گرم دارد و دومین عامل شیوع آلودگی قارچی است.
دکتر علی میکائیلی عضو هیات علمی این دانشگاه گفت :"اپیدرموفیتون فلوکوزوم" در مکان های ورزشی و سالن های استخر شیوع بالایی در فصل گرم پیدا کرده و موجب بروز بیماری های جلدی در استفاده کنندگان از این سالن ها می شود و همچنین کاندیدا آلبیکنس نیز می تواند موجب شیوع بیماری های قارچی پوستی خصوصا در نواحی چین دار بدن شود.
دکتر علی میکائیلی با تاکید بر اینکه افراد بیمار نباید از این مکان ها استفاده کنند، افزود : همانگونه که در استخرها تعدادی افراد به عنوان نجات غریق فعالیت می کنند تا جان انسانها را در موارد لزوم نجات دهند ، یک ناظر بهداشتی نیز باید افراد را پیش از ورود به استخر از نظر ضایعات جلدی مورد معاینه قرار دهدو از سلامت پوستی استفاده کنندگان از استخر مطمئن شود.
وی با اشاره به اینکه گردانندگان این مجموعه ها باید به تامین آب سالم و فیلتر شده و دارای کلر مناسب برای گندزدایی  توجه کنند ، گفت: میزان جمعیت استفاده کننده از استخر براساس معیارهای بهداشتی باید مناسب بوده و از ترافیک افراد جلوگیری شده و فاصله مناسبی بین زمان ها برای ترمیم آب و رفع آلودگی ها قرار داده شود به گونه ای که فرصت رسوب و فیلتر شدن فراهم شود.
این متخصص قارچ شناسی بر جمع آوری آب های کف پای مراجعان در کنار استخرها در کانال های جداگانه تاکید کرد و یکی از راه های انتقال آلودگی را صندل ها و کمدهای لباس دانست و گفت: افراد باید از صندل های شخصی استفاده کرده و هنگام قراردادن لباس ها در جالباسی از لوازم یکبارمصرف جهت ایجاد حائل بین لباس و کمد استفاده کنند.
وی از شناگران در استخرهای عمومی خواست برای حفظ سلامت خود کمتر از 8 ساعت پس از استفاده از استخر ،بدن خود به ویژه محل های چین خورده مانند لای انگشتان به ویژه انگشتان کوچک پا و زیر بغل ها را کاملا با آب و صابون بشویند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.21874s, 18q