از آبسردكن‌های كنار معابر آب ننوشید

۱۳۹۰/۰۳/۲۳ - ۱۱:۳۴ - کد خبر: 29068
از آبسردكن‌های كنار معابر آب ننوشید
سلامت نیوز : یك فوق تخصص گوارش وكبد گفت: افراد از آبسردكن‌هایی كه كنار خیابان قرار داده می‌شود آب ننوشند، چراكه در صورت سالم نبودن آب و یخ‌های موجود در آن ممكن است به بیماری‌هایی مانند اسهال خونی مبتلا شوند.

دكتر همایون واحدی در گفت‌وگو با ایسنا افزود: میكروب آمیبیاز و باكتری شیگلا ممكن است در آبسردكن‌های كنار معابر وجود داشته باشد و افراد در صورت استفاده از آب این‌گونه مخازن به اسهال خونی مبتلا می‌شوند.

وی تاكید كرد: مردم از لیوان‌هایی كه با زنجیر به آبسردكن‌ها و بشكه‌های آب كنار معابر بسته شده است نیز استفاده نكنند چراكه به علت استفاده افراد مختلف از این لیوان‌ها امكان ابتلا به بیماری‌های گوناگون وجود دارد.

این فوق تخصص گوارش اظهار كرد: افراد در فصل تابستان به علت تعریق، آب و نمك زیادی را از دست می‌دهند، بنابراین لازم است در شیشه‌هایی تمیز، مخلوط آب و آبلیمو را به همراه داشته باشند.

وی با بیان این‌كه دوغ، نوشیدنی بسیار مناسبی برای فصل تابستان است، گفت: افراد دوغ‌های حاوی تركیبات كفیل را استفاده كنند، چون این نوع دوغ‌ها دارای تركیبات پروبیوتیك هستند و از دستگاه گوارش محافظت می‌كنند. واحدی درباره نوشیدنی‌های خنكی كه در فصل تابستان فروخته می‌شود، گفت: استفاده از این نوشیدنی‌ها در فصل تابستان توصیه نمی‌شود، چون حاوی مواد افزودنی هستند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.13218s, 18q