مرطوب بودن پوست بدن یكی از عوامل بروز عفونت قارچی است

۱۳۹۰/۰۳/۲۳ - ۱۱:۳۶ - کد خبر: 29069
مرطوب بودن پوست بدن یكی از عوامل بروز عفونت قارچی است
سلامت نیوز : عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشكی بقیه الله(عج) گفت: مرطوب بودن پوست بدن به مدت طولانی یكی از عوامل اصلی بروز عفونت قارچی است.
 
مسعود داوودی در گفت و گو با ایرنا افزود: برخی از قارچ ها در محیط های مرطوب به ویژه در رختكن های حمام و یا استخر رشد كرده و مشاهده می شود.
وی با بیان اینكه مرطوب بودن بدن نیز زمینه را برای عفونت قارچی فراهم می كند، گفت: به افرادی كه به استخر می روند، توصیه می شود هنگام شنا از وسایل شخصی استفاده كرده و حتما بدن خود را پس از شنا در استخر و یا استحمام، خشك كنند.
داوودی با تاكید بر اینكه بدن نباید در مدت طولانی مرطوب بماند، گفت: باید لباس های مرطوب و خیس نیز به سرعت تعویض شود.
این دانشیار دانشگاه علوم پزشكی بقیه الله(عج) اضافه كرد: برخی از افراد پس از شنا، لباس های خیس خود را تا مدت ها در ساك ورزشی می گذارند و آن را تمیز و خشك نمی كنند كه این مساله زمینه رشد قارچ را فراهم می كند.
داوودی به فرارسیدن فصل تابستان و استفاده شهروندان از استخرهای روباز اشاره كرد و گفت: بروز آفتاب سوختگی هنگام شنا در استخرهای روباز و دریا یكی از بیماری های شایع در فصل تابستان است.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشكی بقیه الله (عج) اضافه كرد: افرادی كه عادت دارند، وسط روز در استخرهای روباز شنا كنند و همچنین افرادی كه پوست های سفیدتری دارند، بیشتر مستعد آفتاب سوختگی هستند.
داوودی گفت: به این افراد توصیه می شود، ساعات ابتدای روز را برای شنا انتخاب كنند و پس از پایان شنا، هر چه سریع تر پوست خود را خشك كرده و در سایه قرار گیرند.
وی با بیان اینكه آفتاب سوختگی شانس سرطان پوست را در افراد افزایش می دهد، گفت: همچنین به شهروندان توصیه می شود از برنزه كردن پوست خود از طریق نشستن در زیر آقتاب پرهیز كنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.12907s, 19q