خوردن نوشابه‌های لیوانی و باز در رستوران‌ها را توصیه نمی‌كنیم

۱۳۹۰/۰۳/۲۳ - ۱۳:۲۵ - کد خبر: 29085
سلامت نیوز : مدیركل نظارت بر اجرای استاندارد موسسه‌ی استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران گفت: نوشابه‌های فله‌ای عرضه شده در ساندویچی‌ها و پیتزافروشی‌ها دارای آلودگیهای میكروبی هستند.

فریدون بلغاری در گفت‌وگو با ایسنا افزود: مردم به هیچ‌وجه نوشابه‌های باز شده لیوانی عرضه شده در ساندویچی‌ها و پیتزافروشی‌ها را مصرف نكنند، چرا كه تجربه نشان داده این نوع نوشابه‌ها دارای آلودگیهای میكروبی هستند.

وی عنوان كرد: براساس یكی از بررسیهای انجام شده در استان فارس مشخص شد 95 درصد از نوشابه‌های فله‌ای موجود در این استان دارای آلودگی میكروبی هستند.

او با اشاره به در پیش بودن فصل گرما و افزایش مصرف انواع نوشابه در بین مردم تاكید كرد: مردم سعی كنند در صورت مصرف نوشابه حتما از انواع بسته‌بندی شده آن استفاده كنند و از نوشیدن نوشابه‌های لیوانی و باز شده در هر نوع رستوران و مراكز عرضه‌ی غذا جدا خودداری كنند.

وی خاطرنشان كرد: به مواد غذایی كه به صورت فله عرضه می‌شوند مواد شیمیایی پایدار كننده اضافه می‌شود كه این مواد بسیار خطرناك هستند.

بلغاری تصریح كرد: مردم همچنین از مصرف مواد غذایی مانند ترشی‌، خیارشور، ماكارونی و بستنی در صورت عرضه به صورت فله‌ای جدا خودداری كنند، چرا كه این مواد نیز غیراستاندارد محسوب می‌شوند.

مدیركل نظارت بر اجرای استاندارد موسسه‌ی استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران اضافه كرد: اگرچه مردم بستنی سنتی را به صورت فله‌ای مصرف می‌كنند، اما بهتر است افراد خردسال از این نوع بستنی استفاده نكنند. از سوی دیگر بستنی قیفی نیز كه در سوپرماركتها عرضه می‌شود به هیچ‌وجه مورد تائید ما نیست.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.5869s, 18q