درمان های ترکیبی، جدیدترین درمان بیماری های قلبی-عروقی هستند

۱۳۹۰/۰۳/۲۴ - ۱۶:۵۹ - کد خبر: 29184
سلامت نیوز : روش های جدید درمانی مانند درمان های ترکیبی که در آن از آنژیوپلاستی جهت اعمال جراحی قلب استفاده می شود، علم جراحی و تخصص قلب و عروق را دستخوش تغییرات گسترده ای کرده است.
دکتر محراب مرزبان، دبیر اجرائی سیزدهمین کنگره سراسری تازه های قلب و عروق که فردا در سالن همایش های رازی برگزار می‌شود در گفتگو با باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: روش های جدید درمانی، مباحث داخلی قلب، روش های نوین تشخیصی و تصویربرداری، پرستاری بیماری های قلبی عروقی و پیشگیری از این بیماری ها از محورهای مهم سیزدهمین کنگره تازه های قلب و عروق هستند.
وی گفت: در بحث پیشگیری، شناسایی گروه در معرض خطر و کنترل فاکتورهای خطر مانند چربی و فشار خون بالا، دیابت، کم تحرکی و سابقه خانوادگی بیماری های قلبی اهمیت ویژه‌ای دارند.
این متخصص قلب و عروق افزود: به افرادی که دارای فاکتورهای خطر ابتلا به بیماری های قلبی هستند توصیه می‌شود جهت بررسی و معاینات پزشکی به کلینیک های تخصصی قلب مراجعه و از وقوع حوادث قلبی مانند تنگی عروق کرونر و سکته قلبی پیشگیری نمایند.
مرزبان ادامه داد: بیماری عروق کرونر با وجود اطلاع رسانی های گسترده علت اصلی مرگ و میر در دنیا است و برای کاهش آمار این بیماری باید در سطح ملی اقدامات مانند کنترل آلودگی هوا، نظارت بر سلامت مواد غذایی و رستوران ها و فست فودها انجام شود.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران تصریح کرد: هم اکنون روش های درمانی دچار تحول شده و درمان های هیبرید و استفاده از آنژیوپلاستی در اعمال جراحی قلب بکار گرفته می شوند.
 وی خاطر نشان کرد: در روش های تشخیصی نیز ام آر آی باعث تشخیص زودرس بیماری های مادرزادی قلبی و تعیین عملکرد عضله قلب می شود و انتخاب مناسب ترین روش را آسان می کند.
گفتنی است، سیزدهمین کنگره سراسری تازه های قلب و عروق 25 تا 27 خرداد ماه امسال در مرکز همایش های رازی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.66549s, 18q