فرار از كرونا، درگیری با كمردرد!

۱۳۹۹/۰۲/۰۶ - ۱۰:۳۴ - کد خبر: 292523
فرار از كرونا، درگیری با كمردرد!

سلامت نیوز:این روزها كه خارج شدن از خانه برای پیشگیری از كرونا لازم و ضروری است، زندگی محدود شهرنشینی در آپارتمان‌های كوچك بیش از پیش عوارض خود را نمایان می‌كند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه جام جم ،همان چند قدم راه‌ رفتن در خیابان، گهگاه شنا در استخر، سرزدن به باشگاه ورزشی و البته در مورد افرادی كه سابقه مشكلات كمر داشته‌اند هم حتی رفتن به فیزیوتراپی غیرممكن شده است. آنچه این روزها شما را از درد كمر نجات می‌دهد، تقویت عضلات كمر و شكم به شكل مناسب و صحیح است.

در اینجا به پنج حركت مفید كه می‌توانید به راحتی در منزل انجام دهید اشاره می‌شود.در مورد هركدام از حركت‌ها، به مدت ده تا 20 ثانیه در آن وضعیت بمانید و هر حركت را پنج بار تكرار کنید.

۱.‌ حركت كبری: روی شكم دراز بكشید، كف و ساعد دست‌ها را كنار بدن روی زمین قرار داده و با فشار دست‌ها، سینه و شكم را از زمین بلند كنید.

۲. حركت پل: به پشت روی زمین دراز بكشید و كف دست‌ها را كنار بدن روی زمین قرار دهید و سپس لگن را از زمین بلند كنید؛به‌طوری‌كه تنه در امتداد ران‌ها قرار بگیرد.

۳. حركت پلانك: به شكم دراز بكشید و ساعد دست‌ها را روی زمین قرار دهید و بعد با بلندكردن لگن سعی كنید پاها و بالاتنه در یك امتداد قرار بگیرند.

۴. حركت پلانك از پهلو: به پهلوی راست دراز بكشید و ساعد دست راست را روی زمین و دست چپ را روی بدن قرار داده و لگن را از زمین بلند كنید، طوری كه پاها و بالاتنه در یك امتداد قرار بگیرند. این حركت را در سمت مقابل تكرار كنید.

۵. حركت گام: بایستید، پای راست را یك گام به جلو ببرید و با خم‌كردن هر دو زانو و حفظ قوس كمر اجازه دهید لگن به سمت پایین حركت كند، به‌طوری كه ران پای راست موازی زمین شود. این حركت را در سمت مقابل تكرار كنید.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.16754s, 19q