نوع جدید "ای کولای" در مقابل بسیاری از آنتی بیوتیکها مقاوم است

۱۳۹۰/۰۳/۲۸ - ۱۳:۵۴ - کد خبر: 29276
سلامت نیوز : یک متخصص بیماریهای عفونی از اسهال، تهوع، استفراغ و کرامپ شکمی به عنوان علائم ابتلا به باکتری "ای کولای" نام برد و افزود: نوع جدید این باکتری که در آلمان اتفاق افتاده است، در مقابل بسیاری از آنتی بیوتیکها مقاوم است.
به گزارش مهر، دکتر اورنگ ایلامی افزود: همه گیری جدید ناشی از باکتری ای کولای، در ژوئن 2011 از کشور آلمان شروع و تاکنون بالغ بر سه هزار نفر در کشورهای مختلف به این باکتری مبتلا شدند که 35 نفر جان  خود را از دست داده اند.

وی گفت: به غیر ازآلمان، سوئیس، لهستان، هلند، سوئد، دانمارک، کانادا، آمریکا و لوکزامبورگ ابتلای به این باکتری را گزارش داده اند که  در همه موارد سابقه سفر به آلمان مشهود بود.

ایلامی با بیان اینکه شواهدی وجود دارد که محصولات مزرعه ای در ایالت ساکسونی آلمان، عامل همه گیری کنونی بوده است، تصریح کرد: به کسانی که به کشور آلمان سفر می کنند، توصیه می شود از مصرف سالادهای حاوی خیار، گوجه فرنگی و کاهو به خصوص در قسمت شمالی آلمان  خودداری کنند.

این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با تاکید بر اینکه اسهال خونی، تهوع و استفراغ، کرامپ شکمی و تب با درجه پایین از جمله علائم بالینی باکتری ای کولای است، یادآور شد: بیشتر افراد مبتلا ظرف 5 تا 7 روز بهبود پیدا می کنند اما بعضی از بیماران مبتلا به سندروم HUS (همولتیک یورمیک) می شوند و اغلب نیز یک هفته پس از شروع اسهال، علائم HUS به شکل کاهش دفعات ادرار، احساس خستگی شدید و به زردی رنگ پوست و مخاطات مشاهده می شود.

ایلامی با بیان اینکه در صورت التهاب شدید روده و احتمال سوراخ شدن آن باید آنتی بیوتیک تجویز کرد، افزود: نوع جدید این باکتری در آلمان اتفاق افتاده است، در مقابل بسیاری از آنتی بیوتیکها مقاوم است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.88714s, 18q