تابش اشعه ماورابنفش امروز و فردا در شاخص «خطر بسیار زیاد» است

۱۳۹۰/۰۳/۲۸ - ۱۵:۲۷ - کد خبر: 29291
سلامت نیوز : وزارت بهداشت اعلام كرد: شاخص تابش اشعه ماورا بنفش امروز و فردا در شرایط خطر بسیار زیاد است و استفاده از عینك آفتابی و كرم ضد آفتاب هنگام تردد در فضای باز ضروری است.

 پایگاه اطلاع رسانی مركز سلامت محیط و كار وزارت بهداشت امروز اعلام كرد: اشعه ماورا بنفش كه یك اشعه مضر برای سلامت پوست و چشم است و می‌تواند عامل بروز سرطان پوست و برخی بیماری‌های پوستی باشد طی امروز و فردا در شاخص «خطر بسیار زیاد» قرار دارد.

بر اساس این گزارش شاخص اشعه ماورا بنفش در یك طیف شدت از یك تا 11 درجه بندی می‌شود و اگر بین یك و دو باشد بی خطر، بین 3 تا 5 كم خطر، بین 6 تا 7 دارای خطر زیاد و بین 8 تا 10 خطر بسیار زیاد و شاخص 11 نشانه خطر بسیار شدید این اشعه است.

وزارت بهداشت در گزارش امروز و پیش بینی فردای این اشعه مضر سلامت اعلام كرد كه شاخص اشعه ماورا بنفش طی امروز و فردا روی عدد 10 است و بنابراین در وضعیت «خطر بسیار زیاد» قرار دارد.

در این گزارش به مردم تمام استان‌های كشور پیشنهاد شده است تا برای كاهش عوارض اشعه ماورا بنفش هنگام تردد در فضای آفتابی حتماً از عینك آفتابی استفاده كنند، كرم ضد آفتاب با SPF بالای 30 بزنند و ضمن اجتناب از ماندن طولانی در محیط بیرون از كلاه و لباس مناسب استفاده كنند.

مركز سلامت محیط و كار وزارت بهداشت تا ساعت مخابره این خبر، گزارشی از وضعیت آلودگی هوا و ریزگردهای امروز در سایت اطلاع رسانی خود منتشر نكرد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.91249s, 18q