مصرف داروهای استروئیدی باعث آب مروارید در چشم می شود

۱۳۹۰/۰۳/۳۱ - ۱۰:۲۳ - کد خبر: 29406
سلامت نیوز : جراح و متخصص بیماری های چشم گفت: مصرف داروهای استروئیدی (كرتون ها) به بیماری آب مروارید در چشم منجر می شود.
 
دكتر محسن رمضان زاده در گفت و گو با ایرنا افزود: داروهای استروئیدی مانند بتامتازون به شكل تزریقی یا خوراكی، ابتلا به آب مروارید را به همراه دارد.
وی با بیان اینكه آب مروارید به معنای كدر شدن عدسی چشم است،‌ ادامه داد: در حقیقت، نوعی از آب مروارید در اثر داروهایی كه كرتون در آن ها وجود دارد، ایجاد می شود.
رمضان زاده با بیان اینكه عمده ترین دلیل ابتلا به آب مروارید، افزایش سن افراد است، گفت: گاهی اوقات ابتلا به برخی بیماری ها از جمله دیابت سبب بروز آب مروارید در چشم ها می شود.
این جراح آب مروارید ادامه داد: در برخی افراد نیز این نوع بیماری ممكن است به دلایل مادرزادی، وارد شدن ضربه به چشم و همچنین كار در كوره های شیشه گری نمایان شود.
این چشم پزشك در باره سن شیوع این بیماری در افراد گفت: ابتلا به آب مروارید به صورت طبیعی در افراد بالای 54 سال ایجاد می شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.94693s, 18q