عینك‌ آفتابی استاندارد باید از زیر ابرو تا گونه‌ها را پوشش دهد

۱۳۹۰/۰۴/۰۱ - ۱۵:۲۲ - کد خبر: 29502
سلامت نیوز : رئیس انجمن علمی اپتومتری ایران گفت: عینك آفتابی استاندارد باید از زیر ابروها تا نزدیك گونه‌ها را پوشش دهد.

محمد آقازاده‌امیری در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبری فارس«توانا» با بیان اینكه بیشترین تابش اشعه UV خورشید بین ساعت 10 تا 14 بعداز‌ظهر است، اظهار داشت: در این ساعات باید برای جلوگیری از ورود این اشعه به چشم از عینك‌آفتابی استفاده كرد.

* هر چه عینك‌آفتابی تیره‌تر باشد نور كمتری از چشم عبور خواهد كرد

وی ادامه داد: عینك‌آفتابی استاندارد باید UV400 داشته باشد و در افرادی كه چشم‌های ضعیفی ندارند باید نور بین 10 تا 30 درصد از چشم آنها عبور كند؛ هر میزان كه عینك‌آفتابی تیره‌تر باشد نور كمتری از چشم عبور خواهد كرد.

رئیس انجمن علمی اپتومتری ایران افزود: عینك آفتابی استاندارد باید از زیر ابروها تا نزدیك گونه‌ها را پوشش دهد؛ توصیه می‌شود عینك‌های افتابی از مراكز معتبر تهیه شود چرا كه خرید عینك آفتابی از دستفروشان تنها موجب آسیب رسیدن به چشم‌ها می‌شود.

*عینك‌‌های آفتابی غیر استاندارد باعث سوزش چشم می‌شود

آقازاده ‌امیری در خصوص نحوه تشخیص عینك‌آفتابی غیراستاندارد عنوان كرد: اگر انگشت خود را به روی شیشه عینك آفتابی بكشیم و در این حال شیشه به داخل فرو رود، متوجه خواهیم شد كه عینك آفتابی غیراستاندارد است.

وی تأكید كرد: از علائم عینك‌‌های آفتابی غیراستاندارد می‌توان به سوزش، خارش، سردرد، خشكی چشم و پستی و بلندی دید اشاره كرد.

رئیس انحمن علمی اپتومتری ایران گفت: در دستفروشان و بعضی از مراكزی كه اقدام به فروختن عینك‌های آفتابی می‌كنند، شاهد این هستیم كه از دستگاه‌های تست UV نیز استفاده می‌كنند و افراد بر این باورند كه عینك آفتابی UV خریده‌اند در حقیقت این دستگاه‌ها قلابی بوده و پس از مدتی UV عینك از بین می‌رود.

آقازاده‌ امیری با بیان اینكه توصیه می‌شود افراد برای تهیه عینك‌‌های آفتابی استاندارد تنها به مراكز اپتومتری كه از سوی وزارت بهداشت مجوز دارند مراجعه كنند، ادامه داد: بعضی از مراكز ارائه عینك‌های آفتابی استاندارد از وزارت بازرگانی مجوز دارند ولی عینك‌های آفتابی مناسب با چشم افراد را ارائه نمی‌دهند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
ابراهیم
من بارها عینک پرسول خریداری نمودهام وجند نوع عینک مرکدار که هه را گم نمودهام ودر حل حاضر که به قیمت انها توجه مینمایم نزدیک 400 ببال قیمت دارند ومعلوم هم نیست که واقعا ان چیزی که شما توصیه مینماید باشد میخواستم جهت خرید مرا راهنمایی فرمائید به کدام فروشگاه مراجعه نمایم البته در تهران چون حتما شما هم میدانید در کنار خیابانها هم یک دستگاه تست همراه دارند ولی بعضی هم سدگی منما یند وخریداری مینمایند ممنون میشوم مرا به یک فروشگاه که مورد تائید باشد راهنمایی فرماید .
4.26379s, 20q