نامه به رییس جمهور برای بازنگری در سیاست ها به دلیل اوج گیری کرونا

۱۳۹۹/۰۳/۲۷ - ۱۸:۲۹ - کد خبر: 295269
نامه به رییس جمهور برای بازنگری در سیاست ها به دلیل اوج گیری کرونا

سلامت نیوز: روسای سازمان نظام پزشکی کشور و مجمع انجمن‌های علمی گروه پزشکی در نامه ای به رییس جمهور با اظهار نگرانی از اوج گیری مجدد بیماری کرونا و افزایش مناطق قرمز در کشور خواستار بازنگری دولت در سیاست ها برای کنترل بحران کرونا شدند.

به گزارش سلامت نیوز، متن نامه به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر حسن روحانی
مقام محترم ریاست جمهوری اسلامی ایران

با سلام و نهایت احترام؛
ضمن تشکر و تقدیر از مساعی دولت محترم و به ویژه مسئولین درد آشنای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و جانفشانی جامعه سربلند پزشکی و پرستاری کشور در پاندمی بیماری کووید 19، به استحضار می‌رساند نگرانی موجود از اوج‌گیری مجدد بیماری و افزایش مناطق قرمز در کشور که علاوه بر آسیب جانی و سلامت مردم، موجب هدر رفتن زحمات ارزشمند جامعه خدوم پزشکی کشور و فرسودگی کادر درمان خواهد شد ضرورت عنایت ویژه و بازنگری دولت محترم به روند جاری را ایجاب می کند.


بدیهی است با توجه به راهبرد «اولویت حفظ جان و سلامت مردم و انسان ها بر همه امور دیگر»، تصمیم ها، سیاست‌گذاری های کلان و تاریخی دولت محترم در این برهه زمانی نقش تعیین کننده و ماندگاری در کنترل این بحران خواهد داشت. لذا انتظار می رود در کنار توصیه ها و تأکیدات مسئولین اجرایی محترم، نقش نظارتی و کنترل جدی و انتظامی دولت محترم بر اجرای پروتکل های علمی و ابلاغی وزارت بهداشت و نیز توجه ویژه به تأمین نیازهای ضروری بخش سلامت در این مقطع زمانی مورد تأکید و ابرام جنابعالی قرار گیرد.


امید است با حمایت جنابعالی مراحل گذر از این آزمون خطیر با حداقل آسیب فراهم گردد.


دکتر ایرج فاضل/رئیس مجمع انجمن‌های علمی گروه پزشکی

دکتر محمدرضا ظفرقندی/رییس کل سازمان نظام پزشکی

دکتر مصطفی معین/رییس شورای عالی سازمان نظام پزشکی


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
11.46869s, 19q