ظرف های خود را در طول سفر با آب نهر و چشمه نشویید

۱۳۹۰/۰۴/۰۴ - ۱۱:۰۷ - کد خبر: 29548
سلامت نیوز : آب هایی که در طول مسیر به صورت نهر و چشمه جاری شده اند، اغلب آلودگی میکروبی دارند ویا به انواع تخم انگل ها آلوده شده اند.
سرپرست دفتر بهبود  تغذیه جامعه وزارت بهداشت،‌درمان و آموزش پزشكی  ضمن بیان این مطلب اظهار داشت:‌ بهتر است خانواه ها برای شستن  ظروف و لیوان های مورد استفاده در طول سفر از آبی که ازمنزل با خود آورده اند استفاده کنند زیرا ممکن است، به دلیل سرازیر شدن فاضلاب های صنعتی، انواع آلودگی های شیمیایی را داشته باشند  وسلامت بدن را به طور جدی به خطر بیاندازند.

دکتر زهرا عبداللهی افزود: توصیه می شود در طول سفر حتما آب معدنی بنوشند و یا این که قبل از حرکت و در منزل آب سالم را در چند بطری تمیز ریخته و در یخدان حمل كنند.

وی تصریح كرد: برای تهیه چای نیز می توانند یک فلاسک آبجوش همراه برده و در طول راه از چای تمیز و مطمئن برای رفع خستگی وتمدد اعصاب استفاده کنند.

سرپرست دفتر بهبود  تغذیه جامعه در پاسخ به این پرسش كه خوردن چه غذایی در طول سفر مناسب است،‌گفت: مطمئن ترین راه این است که غذای ساده ای در منزل تهیه كرده و در یک ظرف خنک نگهداری كنند همچنین غذایی که برای بین راه تهیه می كنند، نباید آبکی باشد.

دكتر عبداللهی با تأكید بر این كه غذاهای آبکی مثل انواع خورش ها، سریعتر فاسد می شوند افزود: میکروبها وباکتریها در فضای مایع، محیط مناسبتری برای رشد وتکثیر دارند.

وی افزود: غذاهای خشک مثل انواع کوکو ها، کتلت، شامی، انواع دلمه ها ، انواع پلوها همراه با گوجه فرنگی ،کاهو و خیار تازه و لیمو ترش که طی 4 مرحله سالم سازی سبزیجات شسته شده اند، غذاهای مناسبی برای سفر هستند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.7892s, 18q