نگهداری مواد اسیدی در ظروف روی مناسب نیست

۱۳۹۰/۰۴/۰۴ - ۱۲:۴۱ - کد خبر: 29561
سلامت نیوز : کارشناس مواد آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشكی یزد گفت: نگهداری مواد اسیدی در ظروف روی مناسب نیست.

رضا مورکیان در گفت‌وگو با ایسنا اظهار داشت: ظروف روی از جنس آلومینیوم است و استفاده از آنها ضرری ندارد.

وی، نگهداری مواد غذایی اسیدی در داخل این ظروف را مناسب ندانست و ادامه داد: نگهداری مواد غذایی اسیدی و ترش در داخل این ظروف سبب خورانندگی آن می شود به عبارتی آلومینیوم که در این ظروف وجود دارد وارد مواد غذایی می‌شود بنابراین استفاده از این ظروف برای نگهداری مواد اسیدی مناسب نیست.

وی با اشاره به این‌كه در مجموع ظروف روی از ظروفی هستند که از زمان قدیم مورد استفاده مردم بوده است، افزود: براساس تحقیقات انجام شده در زمینه ظروف روی كه آلومینیوم در آنها به كار رفته، مصرف آلومینیوم در بلندمدت سبب ابتلا به آلزایمر می‌شود، بنابراین به جز این مورد، استفاده از ظروف روی عیب دیگری ندارد.

وی گفت: با دقت در ظروف روی که جهت نگهداری آبلیمو یا ماست استفاده می‌شوند، در می یابیم كه بعد از یک یا دو روز ظرف سیاه می شود چرا كه نگهداری مواد اسیدی مانند آبلیمو و ماست در این ظروف سبب خورانندگی ظرف می‌شود بنابراین استفاده از مواد اسیدی هم ظرف را خراب می‌کند و هم آلومینیوم را وارد مواد غذایی می‌کند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.52859s, 18q